KIRCASALİH MADEN BÜYÜMEYE GİTTİ

KIRCASALİH MADEN BÜYÜMEYE GİTTİ

KIRCASALİH MADEN BÜYÜMEYE GİTTİ

KIRCASALİH MADEN BÜYÜMEYE GİTTİ
03 Eylül 2018 - 04:19

1991 yılında kurulan ve faaliyetlerini Edirne’de sürdüren Kırcasalih Maden Spor Kulübü, yeni dönemde Edirne’de sporun her branşında yer almak üzere çalışmalarını hızlandırdı.

İlk önce Voleybol takımı olarak kurulan Kırcasalih Madenspor, Bayanlar 3.Lig’inde yıllarca Edirne’yi temsil etme başarısı göstermişti. Ardından maddi zorluk içine giren kulüp, bir süre kabuğuna çekildikten voleybol altyapı faaliyetleriyle geri dönen Kırcasalih Madenspor, yeni yönetimiyle Voleyboldan sonra Basketbol ve Yüzme branşıyla beraber çalışmalarını hızlandırdılar.

GELECEK ADINA VOLEYBOL OKULU AÇTILAR

Kırcasalih Maden Spor Kulübü, geçen yıl Bölgesel Lig’e çıkmalarına rağmen gruptan çıkma başarısı gösterememesine karşılık yeniden dönmelerinin meyvesini uzun vadede almak için alt yapıya çok önem veriyor. Kırcasalih  takımı olan Kırcasalih Madenspor, yaz boyundan bu yana Voleybol okuluyla beraber gelecekte Kırcasalih Maden Kız ve Erkek Voleybol takımının temellerini atmış durumda. Voleybol okulunda Kız Minik ve Küçük takımıyla çalışmalar sürerken, bunun yanında her yıl gruplara gitme başarısı gösteren Genç Erkek takımının çalışmaları sürüyor.

SERKAN ŞENGÜL VE ARKADAŞLARI ALTYAPIYA DESTEK YAPTILAR

Kocaeli Trakyalılar Derneği Başkan Yardımcısı olan aslen Kırcasalih Beldesinden olan Serkan Şengül, ve arkadaşları Kırcasalih Maden’in Lokalinin bulunduğu mahalle olan Balaban Mahallesi’ndeki arkadaşlarıyla aralarında topladıkları paralarla voleybolculara idman malzemesi yaptırdılar.

Şengül, “ Ben Kocaeli’de yaşamam rağmen Kırcasalih’ye gidip, geliyorum. Oradaki dostlarımızla beraber takımıza nasıl bir destek sağlarız onun amacındayız. Bunun yanında Kırcasalih Balaban Mahallesi’nde yaşayan arkadaşlarla malzeme alımı için arkadaşlarımızla destek olduk. Balaban Mahallemizde yaşayan Kırcasalih’te yaşayanları Kırcasalih Madenspor’a destek olmayı bekliyorum” dedi.

KIRCASALİH MEDEN TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ İLE BASKETBOL VE YÜZME ŞUBELERİNİ AÇTI

İlk olarak Voleybol takımı olarak kurulan Kırcasalih Maden Spor Kulübü, yeni yönetim kurulunu belirlemesiyle beraber tüzük değişikliği de yapmış oldu. Yapılan tüzük değişikliği sonrası Basketbol ve Yüzme branşı faaliyete geçmiş oldu.

YENİ YÖNETİM BELLİ OLDU

Geçtiğimiz günlerde Kırcasalih Beldesi Balaban Mahallesi’nde kulüp binasında gerçekleşen kongre sonunda Kırcasalih Maden Spor Kulübü, Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Baki Ersoy, Kerim Gültekin, Sunay Dülger, Altan Özcan, Nurullah Işık, olarak belirlendi.

IŞIK; “ KIRCASALİH MADEN DAHA DA  BÜYEYECEK

Kıcasalih Maden Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Nurullah Işık, “Uzun yıllardan bu yana Voleybol anlamında Edirne’ye bir çok hizmetlerimiz. Zamanında Bayanlarda 3.Lig’de boy gösterdik. Ancak yaşanan maddi sıkıntılardan sonra çekilmek zorunda kaldık. Daha sonra altyapı faaliyetlerimizle beraber Genç Erkekler Lig’inde şampiyon olarak bir çok kez grup elemelerinde boy gösterdik. Geçen yıl ise Bayanlar Bölgesel Lige katılmıştık.

ALT YAPI ÇOK ÖNEMLİ

Işık, “Yeni dönemden sonra disiplinli çalışmaya önem vererek tecrübeli hocamızla beraber Voleybol Spor Okulu açma kararı verdik. Bunu başarmak zor olmasına rağmen biz kısa zamanda bunu çözdük. Kısa zamanda iyi bir taleple karşılaştık. Biz Kırcasalih Madenspor’un geleceğini düşünüyoruz. Kız yada Erkek alt yapı oyuncularımız bizim mihenk taşlarımız olacak. Voleybol alt yapımıza çok güveniyoruz. İnşallah desteğin daha fazlasını bulursak, eski günlerimize geri dönmek istiyoruz. Bölgesel Lig’de yakalayacağımız başarılarla beraber 2.Lig’de yer almak istiyoruz.”

DİĞER ŞUBELERDE DE BAŞARILI OLMAK İSTİYORUZ

Yapılan tüzük değişikliğinden sonra diğer şubelerin açılmasıyla beraber sözlerini şöyle aktaran Nurullah Işık, İlk kurulduğumuz zaman voleybol kulübü, olarak kurulduk. Ancak tabi her zaman öyle lanse edilecektir. Ama gelen taleplere karşı tepkisiz kalamadık. Diğer branşlarda başarılı olmak için Basketbol ve Yüzme branşını faaliyete geçirmiş olacağız. Bizlerin her zaman desteğe ihtiyacı var. Bizi bu yolda yalnız bırakmayın. Göreceksiniz Kırcasalih Maden Spor Kulübü, girdiği her branştan başarıyla çıkacaktır” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI