KIRKPINAR İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

KIRKPINAR İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

KIRKPINAR İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

KIRKPINAR İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI
13 Nisan 2019 - 10:32

Bu yıl 1 ve 7 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan 658’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri İçin Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Sarayiçi Kırkpınar alanında incelemelerde bulundu. Başkan Gürkan hakem kulesi ve seyirci tribünlerindeki eksikliklerin giderileceğini söyledi.
Kırkpınar er meydanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Recep Gürkan ; “Bir Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivalimiz yaklaşmak üzere. Bugün 12 Nisan 2019 Cuma. Bu yıl 658'incisini yapacağımız tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 2019 yılında 1-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak. Ve tarihi Kırkpınar'ın 658'incisi yine Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda gerçekleştirilecek. Biz de çalışma arkadaşlarımla beraber bugün tüm ekip buradayız. Kırkpınarla ilgili eksiklerimiz neler sahada yapılması gerekenler neler,tel çitlerde yapılması gereken düzenlemeler. Biliyorsunuz onunla ilgili çok şikayetler vardı. Geçtiğimiz yıllarda seyirci tel çitlerden atlayıp sahaya girmesi pehlivanlarımıza ciddi sıkıntılılar yaratıyordu. Tabi bunların düzenlemesini yapacağız ama kendi öz kaynaklarımızla yapacağız bunları.
Hakem kulesin de yapmamız gereken talepler ve beklentiler var,orası ile ilgili nasıl düzenleme yapabiliriz onlara bakacağız.  1 ve 7 Temmuz arası yapılacak olan 658’inci tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri  hazırlıklarına şimdiden başlamış olduk. Bu süreçte hem güreş federasyonumuz hem de 3 yıl önce Balıkesir’le kurmuş olduğumuz,Yağlı Güreş düzenleyen Kentler Birliği ile birlikte çalışıyoruz.Türk'ün ata sporu olan yağlı güreş, en büyük organizasyonu olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Belediyesinin sorumluluğunda, bizim sorumluluğumuzda. Ama bizim sorumluluğumuzda olması demek diğer kurumlarla paylaşmamız anlamına gelmiyor. Gerçekten örnek olacak bir işbirliği ile Gençlik Spor Bakanlığımızla, Güreş Federasyonumuzla, Yağlı Güreş düzenleyen Kentler Birliği ile ve bu işle ilgili tüm paydaşlarla beraber en güzelini, en başarılısını yapmaya çalışıyoruz. Sayın valimizle bu konuda ortak bir çalışma içerisindeyiz,sayın valimizin de destekleri ile ,inanıyorum ki bu yıl geçen yıldan daha kalabalık bir seyirciyle 658’ci Kırkpınar Yağlı güreşlerini gerçekleştireceğiz"
KIRKPINAR STADYUMU MODERNİZASYONU ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞECEK
                Kırkpınar Stadyumu'nun modernizasyonu ile ilgili ise şunları kaydetti Gürkan, "Gençlik Spor Bakan Yardımcısı Sayın Hamza Yerlikaya ile bir görüşmemiz oldu. Yeni Kırkpınar Stadyumu için bir proje çizilmişti. Ama biliyorsunuz, referandum, 24 Haziran seçimleri, yerel seçimler inşallah bu yıl bu projeyi bitirip başlarız diye umut ediyorum ve inanıyorum. Sayın Hamza Yerlikaya çok üzerinde duruyor bu konunun, Sayın Gençlik Spor Bakanı da çok üzerinde duruyor. Tabi ki Sayın Cumhurbaşkanımız da üzerinde duruyor. Yapmış olduğumuz tahsis, protokol halen geçerli. Ama üst üste farklı konular nedeniyle ertelenmek zorunda kaldı. Bir proje yapılmıştı ama ben de çok doğrusunu söylemek gerekirse Kırkpınar'a çok yakışmadığını düşünüyordum. Sayın Yerlikaya da aynı şekilde düşünüyor. Şimdi yeni bir proje çizimi söz konusu elbette bu yıla yetişmez. Bu yıl yine burada yapacağız. İnşallah önümüzdeki yıla Kırkpınar Er Meydanı'nın modernizasyonunu yetiştiririz. Daha rahat bir ortamda yağlı güreşlerimiz olur." dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN