KÜÇÜK CANLARIN SAĞLIK MERKEZİ

KÜÇÜK CANLARIN SAĞLIK MERKEZİ

KÜÇÜK CANLARIN SAĞLIK MERKEZİ

KÜÇÜK CANLARIN SAĞLIK MERKEZİ
12 Kasım 2021 - 00:23

Ameliyattan, yoğun bakıma, röntgenden ultrasona, doğumdan idrar testine birçok tedaviyi bünyesinde barındıran Dost Veteriner Sağlık Merkezi, Edirne’de ilklere imza atmaya devam ediyor.
Şükrüpaşa Mahallesi Bahriye Üçok Caddesi’nde yer alan Dost Veteriner Sağlık Merkezi hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Veteriner Hekim Hüseyin Büyükaşık, cerrahi operasyon, yoğun bakım, ekg, dahiliye, ağız ve diş sağlığı, doğum, laboratuar, biyokimya, hemogram, idrar analizi, tanı testleri, görüntüleme, röntgen, ultrason, endoskopi ve pet shop hizmetleri verdiklerini söyledi.
Veteriner Hekim Hüseyin Büyükaşık, şu açıklamalarda bulundu, “Küçük canlarımızın ihtiyaçlarına dair olan her şey kliniğimizde bulunuyor. Tasmadan, ödül bisküvisine, mama kabına ve temel ihtiyaçlara dair her şey elimizde mevcut. Piyasada adını duyurmuş ulusal ölçekli mamaların büyük bir kısmını da bulunduruyoruz.
Ayrıca gelen hastaların ön kontrollerinin yapıldığı alanımız var. Gelen hastalarımızın öncelikle vücut ağırlığı ölçülüyor. Göz ve kulak muayeneleri yapılıyor. Acil vakalarda kan basıncı ve tansiyonları ölçülüyor. Gördüğümüz önemli durumlarda kan alıp cerrahi odada tedaviye devam ediyoruz.
Hastalarımızın ameliyatlarının yapıldığı imkana da sahibiz. Hijyene çok fazla dikkat ederek özel hijyen cihazlarıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Birçok cihaza sahip olmanın gururunu yaşıyoruz. Akut durumlarında dahi müdahale edebilen bir kliniğe sahibiz. Acil gerekecek tüm cerrahi malzemeler kliniğimizde mevcuttur.
Ayrıca yoğun bakım kabinlerine de sahibiz. Oksijen alımı düşmüş yavrularımızın tedavisine burada devam ediyoruz. Oksijen takviyesiyle vücut ısısının yükseltilmesi gibi tedaviler uyguluyoruz. Serumlarımızı özel cihazlarla kullanıyoruz. Bunun önemi de şudur; gerektiği kadar serum uygulanıyor. Ne eksik ne fazla.
Bir yavruda bulunan hastalığı tespit edebilecek imkana sahibiz. Bunun için kliniğimizde ‘ana kalp’ diye adlandırdığımız servisimiz var. Ultrason cihazı dahil birçok imkana sahibiz. İdrar tahlili ve hormon tahlili yapabilen cihazlarımız da mevcuttur. Canlarımızdaki antikor seviyesine kontrol edebilen cihazlarımız da kliniğimizde mevcuttur.  Bütün cerrahi operasyonlara yetebilecek tüm cerrahi malzemelere sahibiz. İstanbul’dan gelen hocalar kliniğimizde tüm imkanları kullanarak ameliyat yapabiliyor.
Klinikte tedavi gören hasta canlarımız 2 metre karelik alanda oyuncaklarıyla birlikte misafir ediyoruz. Burada sürekli takip altında kalan canlarımıza, serumları uygulanıyor. Bazen tatile giden dostlarımızın küçük canlarını da bu alanda misafir edebiliyoruz.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI