KURALSIZLARA CEZA YAĞMURU

KURALSIZLARA CEZA YAĞMURU

KURALSIZLARA CEZA YAĞMURU

KURALSIZLARA CEZA YAĞMURU
23 Mart 2021 - 23:40

Koronavirüs risk haritasında "çok yüksek riskli" iller arasında bulunan Edirne'nin Keşan ilçesinde vatandaşlar, ev ziyaretleri yapmamaları ve misafir kabul etmemeleri için sık sık uyarılıyor, tedbirlere ilişkin bilgilendiriliyor. Koronavirüs tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle 105 kişiye 280 bin 250 lira para cezası kesildi.
Kovid-19 tedbirleri kapsamında ev ziyaretinin yasaklandığı ilçede, polis ve denetim ekipleri, koronavirüsün bulaşmasının önüne geçmek için seferber oldu. Keşan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, salgınla mücadele kapsamında vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldığı belirtildi. Denetim ve bilgilendirme çalışmalarının sürdüğü aktarılan açıklamada, "İlçemizde Kovid-19 ile mücadele kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ve zabıta ekipleri, vatandaşlarımızı ikametgahlarında ziyaret ederek, ev ziyaretleri yapmamaları, misafir kabul etmemeleri konusunda uyarıyor, maske mesafe ve hijyen önlemlerine ilişkin bilgilendiriyor." ifadeleri kullanıldı.
280 BİN LİRA CEZA KESİLDİ
Keşan ilçesinde koronavirüs tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle 105 kişiye 280 bin 250 lira para cezası kesildi. Keşan Emniyet Müdürlüğü ekipleri 15-22 Mart tarihleri arasında, alınan tedbirlere yönelik çok sayıda denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde, sosyal mesafe ve maske kuralına uymayan, misafirlik ziyaretinde bulunan ve sokağa çıkma kısıtlamasında izinli olmadığı halde dışarıda bulunan 105 kişiye 280 bin 250 lira ceza uygulandı.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bora TINMAZ
    2 hafta önce
    Peki akp li kuralsızlara neden ceza kesilmiyor, kongrelere gidenlere neden ceza kesilmiyor kongre kongre gezen otobüslere neden ceza kesilmiyor. Bunu bana biri açıklasın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE