KURBANLIKLAR BORSADA

KURBANLIKLAR BORSADA

KURBANLIKLAR BORSADA

KURBANLIKLAR BORSADA
09 Ağustos 2019 - 04:04

Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Borsa’da kurulan kurbanlık pazarı hakkında açıklamalarda bulundu. Öztürk, “kurbanlık alıcıları istedikleri hayvanı veteriner hekim gözetiminde uygun koşullarda alma imkanı buluyor” dedi.
Edirne’de ki canlı hayvan borsası Türkiye’nin ilk canlı hayvan borsası ve aktif çalışan bir borsa olma özelliğine sahip olması bizim için ayrı bir gurur duyduğumuz yerimizdir diyen Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk; “Kurban bayramı geldi buradan herkesin kurban bayramını kutluyorum. Edirne merkezde Edirne Ticaret Borsasının canlı hayvan tesisleri kurbanlık satış yeri olarak faaliyette, daha önceki yıllarda da burası kurbanlık satış yeri olarak tespit ettik.
Canlı hayvan borsamızın alt yapısı yeterli bir alt yapıda. Ciddi anlamda hayvan stoklama alanları var.Biz bu alanları bölümlere ayırıyoruz. Üreticimiz hayvanlarını buraya getiriyor. Hayvanların refahı açısından da burada rahat bir ortam yaratıyoruz. Alıcılarda buradan hayvanlarını rahat bir şekilde aradaki koridorlardan dolaşarak hayvanlarını seçebiliyorlar. Veteriner hekimimizde orada mevcut, orada gerekli gözlemlerde yapılıyor. Yapılan ticaretle ilgili kısımda kendi aralarında pazarlıklarını yapıyorlar. Biz orada ki organizasyonla ilgili görevimizi yerine getiriyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI