LAF SÖYLETMEM

LAF SÖYLETMEM

LAF SÖYLETMEM

LAF SÖYLETMEM
26 Temmuz 2019 - 06:58

ŞENER URFA
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Çevre Gönüllüleri Derneğiyle ilgili hakkında çıkan iddialara açıklık getirdi. Çevre görüşmeleri yapılırken yönetimde bulunan bazı kişilerin belediyenin yatırımlarına hakaret etmeye başladığını öne süren Pekcanlı, eleştiriye her zaman açık olduğunu ancak hakarete ulaşan toplantı da yönetimi CHP’de olan belediyeye laf söyletmediğini ve hiçbir zaman söyletmeyeceğini belirtti. Pekcanlı, “Sonu hakaret boyutuna ulaşan bir toplantıyı ben sonlandırdım katılanları da kovmadım uğurladım” dedi.
Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği yöneticilerinden Metin Özaydınlık, sosyal medya hesabından 'Nasıl kovulduk' başlığı altında gerçekleştirdiği paylaşımında CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'nın kendilerini kapıda karşıladığını, ancak ayrılırken kovduğunu iddia etti.
İddiaların ardından cevap verme hakkı doğduğunu belirten Pekcanlı, düzenlediği basın toplantısında görüşmede yaşananları açıkladı.
Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Ayten Eren’in kendisinden randevu istediğini söyleyen Pekcanlı, hemen görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.
Pekcanlı, yaklaşık 1 saat süren görüşmede derneğin Kırkpınar alanını ilgilendiren projelerle ilgili bazı endişelerinin olduğunu açıkladığını kendisinin de bazı konulara katıldığını bazı konulara katılmadığını söylediğini ifade etti.
Dernek Başkanı Ayten Eren ile görüşme gerçekleştirirken derneğin yönetiminde bulunan Metin Özaydınlık’ın konuyu çevre görüşmesinden çıkartıp belediyenin yatırımlarına getirdiğini ve dakikalarca belediyenin yatırımlarına hakaret ettiğini öne süren Pekcanlı, Eleştirileri kabul ediyorum ama hakaret boyutuna ulaştı. Edirne’nin en büyük çevre sorunu olan çöplüğü Edirne Belediyesi çözüme kavuşturdu. Bir kez teşekkür etmediler. Zübeyde Hanım parkında yeşil alan katledildiği için belediye yıktı. Her şeyi takip eden Çevre Derneği, neden Belediye yeşil alana sahip çıkarken sessiz kaldı.”dedi.
Yönetimi bizde olan Belediyeye ben laf söyletmem diyen Pekcanlı, “Gerektiğinde ben de eleştiriyorum. Ama hakaret kabul etmiyorum. Sadece belediyenin reklamını yapmak için burada oturmuyorum. Eleştirileri de alıyorum. Recep Gürkan ile her gün buraya gelen eleştirileri de konuşuyoruz. İl Başkanlığında dördüncü yılım. Edirne’de birçok STK ile bir araya geldim. Belediye karşıtı insanlarla da sürekli görüştüm. Kimseyi buradan kovmadım. Onları da tam bir saat dinledikten sonra ‘Arkadaşlar siz amaçlı gelmişsiniz. Teşekkür ederim. Buyurun’ dedim. Onlarla birlikte kapıya kadar da gittim. Onlar sosyal medyada kendilerine göre anlatmışlar. Kapı çarpma olayı kesinlikle yok. Asla kabul etmiyorum. Sadece teşekkür edip toplantıyı ben bitirdim ve onlarla kapıya kadar da gittim. Dernek Başkanı Ayten Eren’e de sorabilirsiniz, derneğe saygısızlık yapmadım. Sadece hakaret boyutuna gelen bir toplantıyı sonlandırdım. Kovmadım uğurladım."açıklamasında bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZARARLI MADDE KULLANIMI İDDİASINA YALANLAMA
ZARARLI MADDE KULLANIMI İDDİASINA YALANLAMA
AYLAR SONRA RAHMET YAĞDI
AYLAR SONRA RAHMET YAĞDI