LİMON CEPLERİ EKŞİTTİ

LİMON CEPLERİ EKŞİTTİ

LİMON CEPLERİ EKŞİTTİ

LİMON CEPLERİ EKŞİTTİ
18 Haziran 2019 - 07:14
Reklam

Edirne Sebze ve Meyve halinde mevsim meyve sebze fiyatları düşerken, yazın serinletici içeceği olan limonatanın, limon’ı cepleri ekşitti.
Yaz aylarında çok tüketilen içeceği olan, limonatanın ham maddesi olan limonda, fiyat halde 9 lira iken Pazar tezgahlarında 12 lira olunca, bir bardak limonata da 7 lira 50 kuruşa satılıyor.
Edirne Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Emre Ray, yaptığı açıklama da 4-5 yıl aralılarla limon fiyatları, limonda ki verim düşmesinden dolayı yükseldiğini belirterek; “Limon üç dört yılda bir boşluk oluyor. Dünyada zaten bir boşluk var. Limon da ihracat var, mal da geçmiş yıllara göre az olduğundan fiyat yüksek. Halde 8 – 9 Lira marketi seyyar ve pazarlarda 10 – 12 Lira arasında satışa sunuluyor. Limon Mersin’den geliyor” dedi.

HALDE İŞLER İYİ, SICAKTAN FİRE ÇOK
Halde fiyatların düşük olduğunu söyleyen Edirne Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Emre Ray,"Yaz mevsimi ülkemizde patates soğan 12 vilayette üretiliyor. Bundan dolayı fiyatlar düşmeye başladı. İzmir, Adana’dan mal geliyor. Şu anda makul fiyatlara indi. Patates 2 Lira, soğan da 2,5 Lira. Mevsim karpuz mevsimi ve fiyatlar çok düşük 90 Kuruş 1 Lira arası. Kavun henüz başladı 2,5 – 3 Lira arası. Kiraz, çilek de 4 – 5 Lira arası. 10 Temmuz gibi yerli kavun karpuz çıkacak. İlimizin yerel marketlerine malımızı satıyoruz. Hale sadece Bulgar müşteri geliyor. Yunanlıya satışımız yok. Bulgar müşterilerimiz kendi ihtiyaçları kadar patates, soğan, domates, karpuz gibi ürünleri alıyor. Ama çok iç açıcı bir satış yok. Halde durum fiyatlar düştü işler hareketli. Şu an işler iyi. Sıcaklar etkiliyor, firesi çok. Mal dayanmıyor” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...