LÖSEV DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI

LÖSEV DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI

LÖSEV DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI

LÖSEV DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI
15 Eylül 2020 - 08:20

LÖSEV Koronavirüsle mücadelede yardımlarını  artırarak lösemili ailelere genel ihtiyaçların yanı sıra maddi ihtiyacı olanlara 5 bin lira nakit yardımı yaptı. Edirne LÖSEV’e bağış konusunda çok bilinçli olduğunu belirten LÖSEV Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker,LÖSEV her bağışı alıyor sadece saç bağışını kesinlikle kabul etmiyor diyerek,kapı kapı gezip makbuz karşılığında LÖSEV için bağış toplayan dolancılılara karşı uyardı.Toker,LÖSEV hiçbir zaman kimsenin ayağına gidip bağış toplamaz bunu herkesin bilmesini istiyoruz dedi.
 
Türkiye genelinde Lösemili çocuklara hizmet eden LÖSEV bünyesinde her tülü bağışı kabul ederek ihtiyaç sahibi çocuklara ihtiyaçları doğrultusunda iletmeye devam ediyor.
LÖSEV’in bağışları hakkında açıklama yapan LÖSEV Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker;“Lösemili çocuklarımıza her türlü bağış kabul edilebiliyor. Bunların kullanılabilir olması çok önemli. Bizim bankalarda bağış ekranlarımız var. Hiçbir havale ücreti yatırmadan istediğiniz bankadan hatta PTT’den dahi bağış yapılabiliyor. Eşya bağışı da yapılabiliyor. Kullanılabilir düzeyde olması çok önemli. İkinci el kıyafet, elektronik aletler kullanılabilecek ölçüde olmak şartıyla bağışlanabiliyor. Kitap bağışı da yapılabiliyor. Bağışçılar bizi LÖSEV bürolarını arayıp bize ulaşabilirler. Biz Edirne bölgesi olarak İstanbul’a bağlıyız. İstanbul ofis irtibat numaralarını arayabiliyorlar. Beni tanıyanlar beni arıyorlar. İnternet aracılığıyla da ulaşabiliyorlar. İnternette telefon numaraları ve adresler açık bir şekilde yazıyor. Halkımız bu numaralardan rahatlıkla ulaşabilirler. Bağış yapmak isteyenler söyleyebiliyor. Özellikle eşyada araç söz konusu. O biraz zor olabiliyor. Eşya göndermek istediğimiz aileye hangi araçla göndereceğimiz nereden temin edeceğimiz de çok önemli. Bu bizde bazen sıkıntı yaratabiliyor. Çünkü o kişi nasıl götüreceğim, ne yapacağım diyebiliyor. Başka bir şehirden olabiliyor. Bu da LÖSEV ile irtibata geçerek konuşularak İstanbul’u arayarak bilgi alabiliyor”dedi.
Edirnelilerin bağış konusunda çok duyarlı olduğuna dikkat çeken Toker; “Edirne il genelinde olan bağışçılarımız da gerekirse beni de arayabilirler. Ama zaten bağış yapmak istediği zaman bu konuda Edirne halkımızın daha da bilinçli, Trakya olarak bilinçli olduğunu düşünüyorum. Çünkü internete LÖSEV diye girdiği zaman zaten irtibat numaraları dökülüyor. İstanbul’u arayıp detaylı bilgi alabiliyor. LÖSEV’e katkı sadece kan bağışı olarak algılanmamalı. Bizim ailelerimizin maddi olarak da ihtiyaçları var. Çünkü LÖSEV 12 ay boyunca ailelere et dağıtımında bulunuyor. Çocukların kırtasiye ihtiyaçlarını gideriyor. Ailenin, çocuğun ihtiyacına göre cevap vermeye çalışıyoruz. Tedavi sürecinde yatan hastaya vakfımızın maddi, manevi desteği var. Ailelerin durumuna göre değerlendiriliyor. Çocuğun pijama, çamaşır, kırtasiye hastanede yattığı sürece çok ciddi gereksinimi olduğu için bunları LÖSEV zaten karşılıyor. Ailenin maddi durumuna göre değerlendiriliyor. Edirne halkımız bu konuda gerçekten hassas ve duyarlı. Maddi, manevi olsun gönüllülerimiz çok. Bize her zaman destekte bulunuyorlar. Kurban bağışları olsun maddi destekler olsun vakfa her konuda gerçekten iyi bir destek sunuyorlar. Pandemi sürecinde desteklerimiz çoğaldı. Özellikle et yardımında daha fazla bu konuya dikkat ettik. Ailelere daha çok et yardımı yapıldı. Gerçekten ihtiyacı olan ailelere 5 bin TL gibi bir nakit yardımı yapıldı. Bu sosyal medyada da paylaşıldı. İhtiyacı olan, zor durumda olan, çalışamayan, özellikle pandemi sürecinde işsiz sayısı arttığından dolayı bazı ailelerimize 5 bin TL nakit yardımda bulunuldu”ifade etti.
LÖSEV DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI
LÖSEV adını kullanarak yardım toplayanlara karşı halkı uyaran Toker; “Kurum olarak kapı kapı dolaşıp bağış toplamıyoruz. Bu tarz yaklaşımda olanlara da asla itibar etmeyin. Çünkü LÖSEV’in adını kullanıp kapı kapı gezip dergi satıyorum deyip makbuz dahi kesip para toplayan dolandırıcılar var. Bunlar hiç bitmedi, bitmiyor”dedi.
LÖSEV’E KABUL EDİLMEYEN BAĞIŞLAR
LÖSEV’e kabul edilmeyen bağışlar hakkında bilgi veren Toker; “LÖSEV her türlü bağışı kabul ediyor ama kabul edilmeyen malzemeler de var. Kabul edilmeyen malzemelerin başında saç bağışını söyleyebilirim. Postiş, peruk, saç bağışlarını LÖSEV hijyen amaçlı hiçbir şekilde kabul etmiyor. Çünkü biz çocuklarımızın bize baktığı gözleri çok önemli. ‘Saçıma değil gözlerime bak’ diye bir sloganımız var. Biz çocuklarımızı böyle seviyoruz böyle kabul ediyoruz. Çünkü geçici bir süreç. Tedavisi bittiği gibi saçlarına çok daha iyi bir şekilde kavuşuyorlar. Bu yüzden peruk, takma saç gibi bağışları kurumumuz kabul etmiyor. Durumu iyi olan hayırseverler taşınmaz mallarını kuruma bağışlayıp kazandırabilirler. Bu da çok önemli. Arsa, ev gibi taşınmaz mal bağışları çocukların hizmetinde kullanılmak üzere kabul ediliyor”şeklinde açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİMLİK PROJESİ BEĞENİLDİ
KİMLİK PROJESİ BEĞENİLDİ
19 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU
19 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU