MEB, YANLIŞTA ISRARA DEVAM EDİYOR

MEB, YANLIŞTA ISRARA DEVAM EDİYOR

MEB, YANLIŞTA ISRARA DEVAM EDİYOR

MEB, YANLIŞTA ISRARA DEVAM EDİYOR
18 Haziran 2019 - 07:34

Edirne Eğitim İş Şubesi tarafından yapılan yazılı basın açıklaması ile Milli Eğitim Bakanlığını öğretmenlerle ilgili sorunlara çözüm üretmeye davet etti.
 
Milli Eğitim Bakanlığını; yazılı ve sözlü olarak defalarca uyardıklarını bellirterek, çözüm önerileri de sundukları halde yanlışta ısrar etmeye devam ettiklerini belirten Eğitim İş Şube Başkanı Nedim Zobar; “ İl içi yer değiştirmelerde sıra tayini geri gelsin, Emeklilikten boşalacak kadrolar kullanılabilsin, Yönetici görevlendirmeleri erken yapılarak bu nedenle boşalacak kadrolar yer değiştirmede kullanılabilsin, İl dışı için de aynı süreç sonunda açılabilecek kadrolar açılsın dediğimiz halde MEB aynı sisteme devam etmiştir.
Böylece on binlerce öğretmen il içinde yer değiştirememiştir. Bu öğretmenler, birkaç ay sonra emeklilikten ya da yöneticilikten boşalacak kadrolardan yararlanamayacaklardır. İl dışında da kısıtlı kontenjan açılmış, tüm kadrolar sisteme yansıtılmamış ve öğretmenlere hüsran yaşatılmıştır. Bazı alanlarda bazı illerde tek bir kontenjan dahi açılmamıştır. Zorunlu hizmet bölgesinde yıllardır çalışmakta olan zorunlu hizmeti tamamlamış öğretmenlerin hayalleri bir sonraki bahara bırakılmaktadır. Bu anlayış ile zorunlu hizmette çalışmak cezalandırılmaktadır. 8-10 yıldır zorunlu hizmette olan öğretmenler vardır ve kontenjan olmadığından yer değiştirememektedirler. Bu konuda da uyarılarımız ve önerilerimiz olmuştur ama dikkate alınmamıştır.
 
MEB’i bir kez daha uyarıyoruz. Gidilen yolda çözüm üretilememektedir. En azından il dışı atamalarda kontenjanları arttırınız. Açık kontenjanları hatta emeklilikten boşalacak muhtemel kadroları da sisteme yansıtınız. Yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin hakkını gasp edercesine yaklaşımdan vazgeçiniz” şeklinde anlattı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI