MECLİSİ YOK SAYDILAR

MECLİSİ YOK SAYDILAR

MECLİSİ YOK SAYDILAR

MECLİSİ YOK SAYDILAR
23 Kasım 2020 - 22:13
Reklam

Edirne Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt ile Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren’e İl Genel Meclis Üyeleri sert dille tepki gösterdi. Kendilerini  sunum yapmak için defalarca kez meclis toplantılarına çağırmalarına rağmen hiçbir şekilde geri dönüş alamadıklarını anlatan meclis üyeleri “Bizi kimse yok sayamaz” diyerek gerekli adımların atılacağını belirttiler.
AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Suiçmez, “yapılan bizi yok saymaktır” açıklamasında bulundu. Suiçmez açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Edirne genelinde  kurum müdüründen sekizinin kasım ayı İl Genel Meclis toplantılarına katılarak yıl içerinde yapmış oldukları çalışmaları meclis üyelerine sunarken, Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt ile Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren ne kendileri gelip sunum yaptı ne de kurumlarından müdür yardımcılarını göndermemeleri meclis üyelerinin tepkisine neden olurken,meclis üyelerinin soracakları sorulardan çekindiler diye düşünüyorum diyen İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, “Kurum müdürlerinin meclise davet edilerek çalışmalarla ilgili meclis üyelerini bilgilendirmeleri konusunda iki kurum müdürü toplantılara gelmedi. Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt ile Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren. telefonla kendileriyle konuştum. Tarım il müdürü midesinde rahatsızlık olduğunu söyledi. Sayın müdürüm dedim, iki müdür vekiliniz var, şube müdürleri var. Birini görevlendirip sunup yapabileceklerini söyledim. Bu şekilde davette bulunmama rağmen, Tarım Orman İl Müdürü ben olmazsam olmaz dedi. Meclise sunumunu yapmaktan bir anlamda çekingen davrandı. Bunu kamuoyunun meclis üyelerinin takdirine bırakıyorum.  Edirne’nin çok önemli problemi olan çok da önemli bir kuruluşu olan, hatta il gene meclis üyelerinin ödenekleriyle oturmuş oldukları birinci sınıf binaya 6-7 milyon lira ödenek çıkararak şahane bir bina yaptık. En azından onların bu meclise bir vefa borcu var. Gelmemelerini, müdür vekilini tayin edip burada sunum yapmamalarını ben de esefle karşılıyorum. Takdir onlarındır. Bundan sonraki çalışmalarımızda biz de Tarım Orman müdürüne ona göre davranacağımızın da bilinmesini isterim”
MECLİS YOK SAYDILAR
AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Suiçmez,“şube müdürü veya müdür yardımcısı yok mu. Bu durum meclisi yok sayma anlamına mı geliyor. Bütün müdürlükler gelip burada çalışmalarını anlatıyor. Burası yerel parlamentodur. Katılmayan iki müdürlükte, Sayın Müdürler olmadığı zaman devlet çalışması duracak mı? Müdür yardımcıları var, şu müdürleri var. Bu sunumları gelip yapabilirlerdi.  Bence bu il genel meclisini tanımama gibi bir şey. Bizi yok saymadır” dedi.
Meclisin onayladığı projeye bile meclis üyelerini bilgilendirmediklerini söyleyen CHP Uzunköprü İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Sarıgül,“köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var gibi projeler hala belirsizliğini koruyor. Bize vatandaşlar da soruyor, Tarım Orman İl Müdürü en azından bu projenin bilgilerini bizlere aktarabilirdi” dedi.
Mecliste ki tarım komisyonu dahi  köyümde yaşamak için bir nedenim var projesi tanıtımına davet etmediklerini açıklayan İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş;“İl Genel Meclisinde oy birliği ile meclis üyelerinin oylarıyla çıkmış köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var projesinin tanıtım toplantısı yapıldı. Tüm kamu kurum müdürleri davet edildi, muhtarlar çağrıldı. İl Genel Meclisinin katkılarıyla yapılmış olan geniş salondaki toplantıya, ama il genel meclisinden ne bir tarım komisyon başkanını, ne bir meclis başkanını bu konuda tanıtım programına davet etmediler. Bu da onların İl Genel Meclisine bakış açısını koyuyor ortaya. Nedenini bilmiyorum ama çekingen davrandılar meclis üyeleri soru saracaklar diye. Ondan dolayı da gelmek istemedi diye tahmin ediyorum. Takdir kendilerinin” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OSMANLI MİRASINA COĞRAFİ İŞARET
OSMANLI MİRASINA COĞRAFİ İŞARET
KUMAR SEVDASI PAHALIYA PATLADI
KUMAR SEVDASI PAHALIYA PATLADI