MHP 50 YAŞINDA

MHP 50 YAŞINDA

MHP 50 YAŞINDA

MHP 50 YAŞINDA
08 Şubat 2019 - 05:29

9 Şubat 1969’da Adana’da yapılan büyük kongre ile de CKMP’nin adı, MHP-Milliyetçi Hareket Partisi yapılması ile beraber Türk siyasetine damga vuran siyasi partilerinden olan MHP 50 Yaşına girdi.

Edirne Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu, Milliyetçi-ülkücü hareketin fikri ekseninde hiçbir dönemde sapma olmadığını söyledi.

MHP İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu, 9 Şubat 1969 yılında kurulmuş partimiz Türkiye siyasi tarihinde en uzun soluklu bir partidir. Partinin 50. kuruluş yıl dönümünün kutlanacağı 9 Şubat Cumartesi  günü kurulduğu Adana’da büyük bir program yapılacak. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’de orada Türkiye’nin genel siyaseti ile ilgili açıklamalar yapacak.

KURULURKEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERİLDİ

Partimiz 9 Şubat 1969’da kurulurken, Başbuğu Alparslan Türkeş şu sözleri söylediğini ifade eden Süleyman Ferhatoğlu, “Ben Türk Milletini, Sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, Rüşvet ve hile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, Allah’tan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum. Türklük şuur ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, Allah  Yolu’na çağırdığını ifade “etti.

MHP TÜRKİYE’NİN MİHENK TAŞIDIR

“Alparslan Türkeş’ten sonra Devlet Bahçeli ile partimizi nice yıllara taşıyacağız. Partimiz Türkiye için mihenk taşıdır. Partimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünceleri ve Milli Mücadele ruhunu taşıyan tek parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir. 50 yıllık Türkiye siyasetimizde partimiz her zaman dönüm noktalarında yer almıştır. MHP sayesinde en Anayasada yer alan 4 tane maddenin değişmez demiş ve aynı şekilde 4 madde duruyor. MHP bu ülkenin varlığı, birliği için vardır “dedi.

OY ORANIMIZ YÜKSEK

Ferhatoğlu, “31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi yapılan anketlerde iyi durumda olduğumuzu öğrendik. Son güne kadar oy oranlarımızın daha iyi olacağına inanıyorum. Edirne’de vatandaşlarımız düzgün ve temiz aday görmek istiyor. Vatandaşlar adayımı Recep Kozan’ı yeni yeni tanımaya çalışıyorlar. Edirne’de bir tip dalgası yaracağımıza inanıyorum. Bu tip dalgasından biz MHP olarak galip çıkacağız “açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OTLUK ALAN YANGINI
OTLUK ALAN YANGINI
KAVGA KANLI BİTTİ
KAVGA KANLI BİTTİ