MİKRO VE KÜÇÜK İŞLETMELERE HIZLI DESTEK

MİKRO VE KÜÇÜK İŞLETMELERE HIZLI DESTEK

MİKRO VE KÜÇÜK İŞLETMELERE HIZLI DESTEK

MİKRO VE KÜÇÜK İŞLETMELERE HIZLI DESTEK
05 Mayıs 2021 - 22:33

Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvuru süreci hakkında bilgilendirme sağlamak adına KOSGEB Edirne Müdürü Veysel Vural Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Genel Sekreter Nevzat Taşkın’ı ziyaret etti.
KOSGEB Edirne Müdürü Veysel Vural “ Kredi Programımız Dünya Bankası ve Japonya Bankası kaynaklı. Bunun için belirli şartları bulunmakta. Birinci şart NACE Kodu 10 ve 30 arasında yer alan imalat sektöründe faaliyet gösteren işletme olması gerekmekte. İkinci şart ise daha önceden COVİD19 ile ilgili herhangi bir kredi almamış olması. Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenmeleri gerekmektedir. Bu durum gelir tablolarına da yansımalıdır. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası veya Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne kayıtlı olan üretim yapan üyeler başvuru yapabilmektedir.” dedi
Mikro ve küçük ölçekli işletmelerin başvuru yapabileceğini ifade eden Vural “ Ölçeğe göre geri ödemeli destek, mikro işletmeler için 30.000, küçük işletmeler için 75.000 üst limit miktarı bulunmaktadır.  36 ay boyunca geri ödemesiz olan kredi, 36 ay bittikten sonra ise 24 ay içerisinde 4 aylık süreler ile 6 taksit olarak ödemesi yapılacaktır. Ayrıca kredi KOSGEB tarafından bankalara gidilmeden ve teminat mektubu gerekmeden ödenecektir.” sözleri ile kredi hakkında bilgilendirme sağladı.
Sisteme giriş yaparken UETS (Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi) adresi gerekmekte olduğunu belirten Vural “ Ayrıca şahıs işletme sahiplerinin PTT Merkezlerine müracaat ederek e-imza almaları gerekmekte. Bu şartlar dahilinde KOSGEB Müdürlüğü olarak tarafımızdan değerlendirme yapılacak olup destek için son başvuru tarihi 21.05.2021 saat 23:59 a kadardır. Başvuru www.kosgeb.gov.tr”dedi.
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ise “Bu zor süreçte üyelerimizin mümkün olduğunca her destekten yararlanabilmeleri adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu kapsamda krediden yararlanmak isteyen üyelerimizin öncelikle KOSGEB veri tabanına girip KOBİ beyannamelerini güncellemesi gerekmektedir. Umarım bu destek üretim yapan işletmelerimize bir nebze olsun soluk aldırır.” ifadelerini kullandı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK