MİLLİ GÖRÜŞ HAREKETİ SİSTEMİ ELEŞTİRDİ

MİLLİ GÖRÜŞ HAREKETİ SİSTEMİ ELEŞTİRDİ

MİLLİ GÖRÜŞ HAREKETİ SİSTEMİ ELEŞTİRDİ

MİLLİ GÖRÜŞ HAREKETİ SİSTEMİ ELEŞTİRDİ
02 Temmuz 2019 - 04:15
Reklam

Mert SOYLU
Edirne Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanlığı 6’ncı Olağan Kongresi, Balkan Düğün Salonu’nda gerçekleşti.
Saat 14.00 sıralarında başlayan kongreye; Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Edirne İl Başkanı Ali Erhan Demirkıran, ilçe yöneticileri, partililer katıldı.
Kongrede ilk olarak, divan heyetinin seçimi gerçekleştirildi. Divan heyeti başkanlığına Ali Erhan Demirkıran, başkan yardımcılığına Recep İriş,  katip üyeliğe Sinan Tekin ve Recai Taşkın seçildi.
İstanbul’da tekrarlanan yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı sistemini eleştiren  Divan Başkanı ve Saadet Partisi İl Başkanı Ali Erhan Demirkan,”31 Mart’ta ve 23 Haziran’da bir seçim yapıldı. Beyaz bir sayfa açarak yeni bir duruma geçtik. Saadet Partisi olarak çok daha  önemli zaman bizim açımızdan. O seçimde bunlar mı? diyeceğiz. Yoksa ana kotları koymak suretiyle sistemin mutlaka düzelmesini mi? söyleyeceğiz.  Bu sistemin insan haysiyetine  uygun, ülkemizin geleceğine ve kalkınmasına hizmet eden şekilde düzenlenmesi için şimdiye kadar söylediklerimizi yine söylemeye devam edeceğiz” dedi.
Ali Erhan Demirkan’ın konuşmasının ardından diğer gündem maddelerine geçildi. Kongrede; faaliyet ve hesap raporu okunmasının ardından ayrı ayrı ibra edildi. Daha sonra Saadet Partisi’nde emeği geçen partililer söz alarak, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Seçimlere, Şaban Kaya  başkanlığındaki tek listeyle gidildi. Kongrede, 100’den fazla delegenin tamamı oy kullandı.
BUNDAN SONRA BİZE DAHA ÇOK İHTİYAÇ OLACAK
Kongreden sonra açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya,”6’ıncı Olağan Kongresini gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar birlikte olduğumuz arkadaşlara hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz dönem 3 yıllık sürede 3 tane seçim geçirdik. Geçtiğimiz 3 yıl seçimlerle geçmiş oldu. Önümüzde seçim olmayan yeni bir dönem var. İnşallah yeni dönemde yeni seçilen arkadaşlarla birlikte teşkilatımızın güçlendirilmesi için teşkilat çalışmalarımıza önem vereceğiz. Türkiye’deki konjonktür  onu gösteriyor ki Saadet Partisi’ne bundan sonra çok daha ihtiyaç olacak. Milli Görüş olarak yarım aşıra yakın bir zamandır. Söylediğimiz her başlık tazeliğini koruyor. Saadet Partisi’nin ne kadar haklı bir politika güttüğünü göstermiş oluyor” dedi.
YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU
Başkan Şaban Kaya,Yönetim Kurulu; Mehmet Akif İriş, Mehmet Sevinç, Selim Tekin, Tezcan Karakütük, Kerim Korkmaz, Samet Kaya, Davut Okumuş, Behlül İstil, Ahmet Macit, Tufan Düvenci, Ali Omaç, Mustafa Hayırlı, Nejat İşler, Yusuf Bekem
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LODOS, YAĞMUR, SOĞUK VE KAR GELİYOR
LODOS, YAĞMUR, SOĞUK VE KAR GELİYOR
CİP TARLAYA DEVRİLDİ, SÜRÜCÜ YARALI
CİP TARLAYA DEVRİLDİ, SÜRÜCÜ YARALI