MİS SABUNLAR KADINLARA GELİR KAPISI OLDU

MİS SABUNLAR KADINLARA GELİR KAPISI OLDU

MİS SABUNLAR KADINLARA GELİR KAPISI OLDU

MİS SABUNLAR KADINLARA GELİR KAPISI OLDU
25 Şubat 2021 - 00:44

Edirne’de ‘emeğim kazanıyor’ projesi kapsamında kadınların yapmış olduğu el emeği göz nuru mis sabunlar artık otellerde de satılacak.
‘Emeğim Kazanıyor’ projesi kapsamında yapılan mis sabunlar hem Edirne’ye gelen turistlere tanıtılacak, hem de kadınlara gelir kapısı olacak. Değişik meyve şekli verilen mis sabunlar kutulara konularak kutunun üzerinde mis sabuna yönelik bilgiler yer alırken işletme ve Halk Eğitimin tanıtımı da yapılacağı açıklayan Halk Eğitim Müdürü İlhan Dinç; “ bu projeden elde edilecek olan gelir kursiyerlere aktarılacağını belirterek, Halk Eğitim merkezinin sadece aracı kurum olduğunu açıkladı.
20 kadın ve usta öğreticilerin yapmış olduğu emeğim kazanıyor projesi kapsamındaki 10 bin mis sabun siparişinin 2 bin 500 adedini yarın otellere teslim etmeye başlayacaklarını aktaran Dinç; “Vali’miz Ekrem Canalp’in talimatları doğrultusunda Milli Eğitim Müdür’ümüz Dr. Önder Arpacı’nın destekleriyle ‘Emeğimiz Kazanıyor’ projemiz Halk Eğitim Merkezi tarafından icra ediliyor. Proje kapsamında usta öğreticilerimizin, kursiyerlerimizin kursta yaptıkları ürünlerini satarak aile ekonomilerine katkı sağlamaları amaçlanıyor. Projenin bir ayağında Edirne’deki yerel oteller ziyaret edildi. Otellerde kullanılmak üzere mis sabunu üretilmeye başlandı. Meyve şeklinde üretilen mis sabunları otel odalarında yerini alacak. Bu bağlamda hem mis sabunu tanıtılmış olacak hem de otel müşterileri kullanmış olacak. Mis sabunlarının kutularında İngilizce ve Türkçe açıklama kısımları var. Yabancı müşterilere de hitap ediyor. Aynı zamanda otelin logosu da basılı oluyor. Hem Halk Eğitim Merkezi’nin tanıtımı hem de otelin tanıtımı gerçekleştirilmiş oluyor. İlk etapta 10 bin sipariş aldık. 2 bin 500 tanesini teslim edeceğiz. Siparişleri almaya devam ediyoruz. Elde edilen gelir usta öğreticilere ve kursiyerlere gidecek. Halk Eğitim burada sadece aracı durumda. Maddi yönden bir geliri yok” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE