MODİFİYELİ ARAÇ TUTKUNLARI EDİRNE’DE...

MODİFİYELİ ARAÇ TUTKUNLARI EDİRNE’DE BULUŞTU

MODİFİYELİ ARAÇ TUTKUNLARI EDİRNE’DE BULUŞTU

MODİFİYELİ ARAÇ TUTKUNLARI EDİRNE’DE BULUŞTU
09 Mayıs 2022 - 09:32

2022 Edirne Yılı Etkinlikleri kapsamında Sarayiçi’nde düzenlenen Cadde Edirne Fest 1’e katılan 800’den fazla modifeyeli araç ilgi odağı oldu.
Edirne Belediye Meclisi tarafından Edirne’nin kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle ilan edilen “2022 Edirne Yılı” etkinlikleri aralıksız devam ediyor. 14 kategoride 169 etkinliğin yapılacağı program çerçevesinde, Edirne’de ilk kez hayata geçirilen Cadde Edirne Fest 1, etkinliği dün yoğun katılımla gerçekleşti.
Edirne Belediyesi ve Cadde Edirne Grubu’nun ortak gerçekleştirdiği etkinliğe 20 ilden 800 araç ve sahibi katıldı.  Birbirinden güzel modifiyeli araçlar, vatandaşların ilgi odağı oldu. Etkinliğe katılan araçlar arasında Avrupa genel güzellik, Ticari Güzellik, Tofaş güzellik ve desibel kategorilerinde yarışmalar düzenlendi. Yarışmalarda dereceye giren araçların sahiplerine plaket ve kupa verildi.
GELECEK YIL DA YAPILACAK
Pazar sabah saatlerinde başlayan etkinlik gün boyu yoğun katılımla sürdü. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, gelecek yıl bu etkinliğin tekrar gerçekleştirileceği müjdesini verdi.  Başkan Gürkan konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “ Burası 661 yıldır tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı alan. Düşünün 661 yıldır burada olimpiyatlardan sonra dünyanın en eski spor organizasyonu olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri yapılıyor böyle bir alandasınız. Üç kıtada 600 yıl hüküm süren Osmanlı imparatorluğunun ikinci başkentidir Edirne. 92 yıl başkentlik yapmıştır, arkamızda gördüğünüz alanda Adalet kasrı var Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptığı. Hemen yanında da Edirne Sarayı var. Fatih Sultan Mehmet’in Padişah olarak tahta çıkıp buradan İstanbul’u fethe gittiği saray bu. Böyle tarihi bir mekandasınız. Bir anlamda tarihle teknolojiyi buluşturdunuz bugün. Hepinize çok teşekkür ediyorum.
KATILAN ARAÇ SAYISI 800’Ü GEÇTİ
Bu yıl 2022 Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun da 100. Yılı. Bizim için çok değerli çok anlamlı bir yıl. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu vatan toprakları için canını vermiş, kanını dökmüş bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun.  Bu yıl 2022 yılı Edirne’nin plakasını hepiniz biliyorsunuz 22. O yüzden 2022’yi Edirne yılı ilan ettik. Bu festival da 2022 Edirne yılı etkinlikleri kapsamında yapılan festivallerimizden bir tanesi. Arkadaşlarımı geldiklerinde bana dediler ki Başkanım 600 araç gelecek, az önce sayıyı aldım 800’ü geçmiş. Bugün başka illerde de festivaller var. Ama siz onları bırakıp Edirne’ye geldiniz. Tarihin, kültürün başkentine geldiniz. Hoş gediniz şeref verdiniz.
GELENEKSEL HALE GETİRİLECEK
Önümüzdeki yıl yine bu alanda ama daha düzenli daha disiplinli, daha planlı ve en önemli daha özgürce bu festivali geleneksel hale getireceğiz ve ikincisini yapacağız. Benden söz. O zaman 2023’te Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında ikinci geleneksel Cadde Edirne Fest’te buluşmak üzere.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ