MÜDÜR ARPACI, “SAYI VEREMİYORUM AMA...

MÜDÜR ARPACI, “SAYI VEREMİYORUM AMA OKULLARDA SIKINTI YOK”

MÜDÜR ARPACI, “SAYI VEREMİYORUM AMA OKULLARDA SIKINTI YOK”

MÜDÜR ARPACI, “SAYI VEREMİYORUM AMA OKULLARDA SIKINTI YOK”
23 Kasım 2021 - 08:48

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, karantinayla ilgili say veremeyeceğini ancak okullarda sıkıntı olmadığını belirtti.
Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, İl Genel Meclisinde kentteki eğitim yatırımları ve okullardaki koronavirüs durumu hakkında meclis üyelerine sunum yaptı.
Edirne ve ilçelerde tüm okullarda gerekli koronavirüs önlemlerinin alındığını anlatan Arpacı, “Malzeme sıkıntısı yok, dezenfektan, maske, yer dezenfektanı, çamaşır suyu gibi malzemeleri okullara gönderiyoruz. Toplum Yararına çalışan personel ile ilgili 188 kişi geldi. Geçen seneye göre sayı azaldı ama biz onu ona göre dağıtıyoruz. Pansiyonu olan okullara biraz daha fazla veriyoruz, diğer okullara da ihtiyaca göre veriyoruz. El dezenfektanları okulların girişinde, ayak paspasları, tuvaletlerin temizliği her şey güzel bir şekilde yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizin hassasiyeti ile yürütülmekte. O noktada bir sorunumuz yok. Hiçbir okul bizim malzeme eksiğimiz var, dezenfektan yok diyemez. Şu anda iyi bir konumdayız.  Bizim avantajımız şu; biz tekli eğitim yapan iliz. Hiçbir okul iki öğretim yapmıyor. Bu büyük bir avantaj. Sınıf mevcutlarımız çok kalabalık değil. Bu da avantaj. Zaten veliler ikiliye geçmeyi istemediler. O zaman 12 saat yöneticiler öğretmenler okulda durmuş olacak.  Zaman zaman STK’lar açıklama yapıyor, biz kapımız açık diyoruz. Gelin herkese anlatalım.  Bizim ilimizde okullarda şube bazlı karantina alma oranı Türkiye’nin en az ilidir. Sayı veremiyorum, bakanımız bu konuda açıklama yapıyor. Karantina noktasında hiçbir sıkıtımız yok” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI