MUTANT VİRÜS ARAMIZDA

MUTANT VİRÜS ARAMIZDA

MUTANT VİRÜS ARAMIZDA

MUTANT VİRÜS ARAMIZDA
25 Şubat 2021 - 00:18

İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, mutasyonlu virüs nedeniyle ilçe genelinde vaka sayılarında hızla artış yaşandığını, günlük vaka sayısının 24’e ulaştığını ve ilçeye bağlı 2 köy ile birlikte 1 mahallenin karantinada olduğunu açıkladı. Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek de, 20 kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıktığını ve vaka sayılarında artış yaşandığını ifade etti. Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, giriş çıkışları denetlemeye başladı.
Vaka sayılarının önceki koronavirüs dalgalarına kıyasla daha hızlı yayılım kabiliyetine sahip olduğunun altını çizen Ünsal, "Bu sefer ki virüsün mutant virüs olma ihtimali yüksek. Çok hızlı bir yayılım gösterdi. Yayılımı azaltmak için elimizden geleni yapıyoruz. Halkımızdan tek ricamız çok daha dikkatli davranmaları ve aile gezmeleri, ev gezmeleri, taziye ziyaretleri yapmamaları. Bu ciddiye alınması gereken bir konu. Sıkıntı oradan patlak veriyor. Halkımız baştan ciddiye almıyordu. Ama bu son gelen mutant virüsle beraber bir ciddiyet oluşmaya başladı. Kayıplarımız da oluyor. Vaka sayıları hızlanmışken yavaşlatmaya başladık. Stabile çekmeye çalışıyoruz. Büyük ihtimalle de yakın bir gelecekte normale döneceğiz. İnşallah fazla kayıp vermeden bu işi sonlandırırız." sözleriyle de halkı daha duyarlı olmaya ve ev gezmelerine bir süre ara vermeye çağırdı.
Öte yandan İpsala'da belediye ekiplerinin sürekli olarak denetim ve dezenfektan çalışmaları yaptığını belirten Abdullah Naci Ünsal, her yeni vakada, bahse konu apartmanın izole edildiğini belirterek, "Denetimlerimiz, ilaçlamalarımız devam ediyor. Bir apartmanda bir dairede de virüs çıksa apartmanı komple karantinaya alıyoruz. Karantinaya altındaki apartmanların ilaçlamaları her Allah'ın günü yapılıyor. Mahalle aralarını da ilaçlamaya devam ediyoruz. Halkımız istediği kadar dezenfektan alabilsin diye bir dezenfektan çeşme yaptırdık. Karantinada olanlara zabıtalarımız vasıtasıyla yardımlar götürüyoruz. Bulaşı azaltmak için pozitif vakalarla teması kesmeye çalışıyoruz." şeklinde konuştu.
BEYENDİK ALARMDA
Keşan ilçesine bağlı Beyendik beldesine giriş çıkışların, koronavirüs tedbirleri kapsamında kontrollü sağlanması için önlem alındı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun kararı doğrultusunda, Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, beldenin giriş çıkışlarını denetlemeye başladı. Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, yaptığı açıklamada, beldede yaşayan 20 kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıktığını, 70 kişinin de temaslı olarak tespit edildiğini söyledi. Testi pozitif çıkan belde sakinlerinin Edirne'de KYK yurtlarında karantinaya alındığını belirten Örnek, "Vaka sayılarındaki artış nedeniyle beldemize giriş, çıkışlar kontrollü şekilde yapılıyor. Maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine yönelik anonslarla sık sık uyarıda bulunuyoruz. Kurallara uyarak bunu atlatacağız." diye konuştu. Örnek, beldede bakkal, manav, kasap ve fırınların açık olduğunu, temaslı olan vatandaşların da ihtiyaçlarının karşılandığını kaydetti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE