MUTFAKTA YANGIN VAR!

MUTFAKTA YANGIN VAR!

MUTFAKTA YANGIN VAR!

MUTFAKTA YANGIN VAR!
24 Mart 2021 - 00:01

Ekonomideki son gelişmelerle ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi İl Başkanı Av. Sinan Tekin, mutfakta yangın olduğuna dikkat çekerek, “memur ve emekliye ilk 6 ay için verilen yüzde 3 zam buhar oldu. Halkın alım gücü tükenme noktasına geldi “ şeklinde konuştu.
Son günlerde dövizin yukarılara uçtuğuna vurgu yapan Av. Sinan Tekin, “paramızın döviz karşısında irtifa kaybetmesi sebebiyle yılbaşından bu yana gıda ve diğer tüketim mallarında yüzde 9’un üzerinde fiyat artışları oldu. Halbuki ilk 6 ay maaşlara sadece yüzde 3 zam yapılmıştı. Kurlardaki yükselişle birlikte fiyatlarda artış oranlarının daha da yükselmesinden endişe ediyoruz” dedi.
Ekonominin Merkez Bankası Başkanlarının ve Bakanların değişmesi ile düzelmesinin mümkün olmadığına vurgu yapan Av. Tekin, “Ekonomi’nin kanunları vardır. Bu Faizci Kapitalist Sistem değişmediği sürece pansuman tedbirlerle ekonomi düzelmez. Hükümetin öncelikle yapması gereken israfa ve yolsuzluğa dur demesidir. Kaynaklarımız üretime dönük, yatırımlara ve istihdamın arttırılmasına yönlendirilmelidir. Yabancı ithal mallar ülkemize dövizle girmektir. Döviz yükseldikçe fiyat artışları kaçınılmazdır. Çare, yerli üretimin desteklenmesi, tekelci büyük zincir mağazaların esnafımız üzerinde oluşturduğu baskının kaldırılmasıdır” uyarısında bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”