NE OLDU BİZE?

NE OLDU BİZE?

NE OLDU BİZE?

NE OLDU BİZE?
01 Kasım 2019 - 00:07
Reklam

Edirne ve ilçelerinde yaşanan asayiş olayları pes dedirtti. Meriç ve Uzunköprü ilçelerinde arazi anlaşmazlığında kan aktı, Uzunköprü ilçesinde hayvan otlatması kavgasında silahlar konuştu, İpsala ilçesinde de aileler arasında çıkan kavgada da maalesef silahlar konuştu. Edirne’de yüksekten düşen şahıs kendi imkanları ile gittiği hastanede hayati tehlikesinin bulunduğu ve Tıp Fakültesine sevk edildiği öğrenilirken, Babademirtaş Mahallesinde de bir şahıs evinde uyuşturucu madde bulundurduğu ihbarını yaparak kendini gözaltına aldırdı. Ayrıca, Karaağaç’ta patlamamış havan mühimmatı imha edildi. Tüm bu gelişmeler sayfa 3’te
 
PATLAYICI MADDE VE MÜHİMMAT OLAYI:
Jandarma ekipleri tarafında Merkez-Karaağaç Mahallesinde, bulunan bir tarlada mühimmat olduğu bilgisi alınmıştır. Olay yerine gidilerek yapılan araştırmada patlayıcı maddenin patlamamış (81) ml. havan mühimmatı olduğu tespit edilmiştir. Bulunan havan mühimmatı olay yerinde 54. Mknz.P.Tug.K.lığında görevli patlayıcı imha uzmanları tarafından imha edilmiştir. Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş olup, alınan talimatlar doğrultusunda tahkikata başlanılmıştır.
KÜPLÜ BELDESİNDE KASTEN YARALAMA:
Meriç- Küplü Beldesinde M.Ö. ile H.Ö. isimli şahıslar arasında arazi anlaşmazlığı neticesinde tartışma çıkmış, H.Ö. isimli şahıs elinde bulunan ekmek bıçağı ile M.Ö. isimli sahsı sol göğüs altından üç kez bıçaklamak sureti ile yaralamıştır. Yaralanan şahıs Edirne Tıp Fakültesinde tedavi altında olup, hayati tehlikesi devam etmektedir. Olay akabinde M.Ö. isimli şahsın oğlu A.Ö. isimli şahıs sevk ve idaresindeki traktör ile olay yerinden traktör ile kaçmakta olan H.Ö. isimli şahsın peşine düşmüş ve zarar vermek maksadı ile çarpmak istediği esnada H.Ö. isimli şahsın kazadan kurtulmak maksadı ile manevra yaptığı ve manevra sonucunda traktörü devirmek sureti ile kaza yaptığı anlaşılmıştır. Kaza sonucunda H.Ö. ve yanında bulunan H.Ö. ve E.Ö. isimli şahıslar hafif şekilde yaralanmışlardır. A.Ö. isimli şahıs gözaltına alınmıştır. Kasten Yaralama olayını gerçekleştiren H.Ö. ise Uzunköprü Devlet hastanesinde tedavi altında olup, sahsın hayati tehlikesi yoktur. H.Ö. isimli şahıs taburcu olmasına müteakip gözaltına alınmış ve sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.
KIRKAVAK KÖYÜNDE KASTEN YARALAMA:
Uzunköprü-Kırkavak Köyünde, F.B. isimli şahsı, aynı köyde ikamet eden Y.S. isimli şahıs, hayvan otlatma nedeni ile tartışmaları sonucu keser ile baş bölgesine vurmak sureti ile hafif şekilde yaralamış, akabinde aralarında çıkan arbede sonucu F.B. üzerinde bulunan tabancayı çıkararak yere 3 el ateş ettiği tespit edilmiştir. Ayıca olay yerine F.B.’nin kardeşi F.B. ile Y.S. isimli şahsın arkadaşı S.Ş. isimli şahısların da kavgaya karıştığı tespit edilmiştir. Olayda kullanılan tabanca muhafaza altına alınmıştır. Olay ile ilgili Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmış olup, olaya karışan şüpheli şahıslar çıkarıldıkları adli makamlarca serbest bırakılmıştır.
HARMANLI KÖYÜNDE ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZASI:
Uzunköprü-Harmanlı Köyü yol ayrımında C.K. isimli şahsın sevk ve idaresindeki otomobil ile seyir halindeyken, virajı döndüğü esnada karşı yönden gelen B.A. isimli şahsın sevk ve idaresindeki motosiklete çarpması sonucu meydana gelen kazada motosiklet sürücüsü yaralanmış olup, Uzunköprü Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Cumhuriyet savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmış olup, şüpheli C.K. gözaltına alınmış ve sevk edildiği adli makamlarca Adli Kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.
AVARIZ KÖYÜNDE İŞ KAZASI:
Edirne-Merkez-Avarız Köyünde, Özel L Tipi Cezaevi İnşaatında işçi olarak çalışan F.N. isimli şahıs inşaat merdivenlerden indiği esnada dengesini kaybederek düşmüştür. Şahıs kendi imkanlarıyla Sultan 1. Murat Devlet Hastanesine gitmiş, Yapılan ilk muayenesinde kaburgalarında kırık, Sağ omzunda ezilme ve düşmenin etkisiyle başına darbe aldığı anlaşılmıştır. Şahsın hayati tehlikesi bulunmasından dolayı Trakya üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilmiştir.
İBRİKTEPE KÖYÜNDE SİLAHLA ATEŞ ETME:
İpsala-İbriktepe Köyünde, N.G. isimli şahıs müracaat ederek, kızı F.M. isimli şahsın eşi A.M. isimli şahıs ile kavga ettiğini, eşini bırakarak yanına döndüğünü, bunun üzerine A.M.‘nin eşi ile konuşmak için evine geldiğini ve çıkan tartışmada havaya av tüfeği ile (3) el ateş ettiğini beyan etmiştir. Olay ile ilgili yapılan araştırmada silaha ve ateş edildiğine dair iz ve emareye rastlanılmamıştır. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş olup, alınan talimatlar doğrultusunda adli tahkikata başlanılmış, şüpheli şahıs ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır.
OSMANLI KÖYÜNDE ATEŞLİ SİLAHLAR
Havsa-Osmanlı Köyünde, Göçmen Kaçakçılığı olayında öncü olduğu değerlendirilen ve yakalanan M.Ç. isimli şahsın sürücülüğünü yaptığı araçta yapılan kontrolde aracın şoför bölümünün paspas altında (1) adet (7,65 mm) çapında markası tespit edilemeyen, seri numarası silinmiş ruhsatsız silah bulunmuştur. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmış olup, şüpheli şahıs çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.
UMURCA KÖYÜNDE MİLLETE VE DEVLETE KARŞI TASNİF DIŞI SUÇLAR:
Meriç-Umurca Köyünde, İzmir’den bir Rent a Car şirketinin sahibi kendilerine ait bir aracın Meriç ilçesi Umurca köyü yakınlarında aracın GPS kestiği, alınan son sinyallerde aracın Yunanistan sınırında olduğunu bildirmiştir. Olay yerine gidildiğinde Yunanistan sınırı set yolunda içi bos şekilde plakalı araç bulunmuştur. Aracın yakınında 1. Derece Askeri Yasak Bölgede A.İ.Y. ve A.E.K. isimli şahıslar yakalanmıştır. Konu ile ilgili Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş olup, talimatı doğrultusunda şüpheliler gözaltına alınmıştır.
ÇAVUŞLU KÖYÜNDE KASTEN YARALAMA:
Uzunköprü-Çavuşlu Köyünde, M.G. ve Z.G. isimli şahıslar arazi anlaşmazlığından dolayı tartıştıkları esnada, köy kahvehanesini işleten İ.D. isimli şahsın olay yerine gelerek şahıslara küfür ve hakaret ettiği, o esnada E.G. isimli şahsın evin içerisinden gelerek ruhsatsız av tüfeği ile yaklaşık (15-20) metre mesafeden İ.D. isimli şahsa ateş etmek sureti ile sağ ayağından ve sağ kolundan hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaraladığı tespit edilmiştir. Olayda kullanılan ruhsatsız av tüfeğine el konulmuştur. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmış olup, şüpheli E.G. isimli şahıs çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.
KENDİNİ İHBAR ETTİ
Edirne Babademirtaş Mahhallesinde, yapılan denetimlerde ticari taksinin içerisindeki yolcu olan şüphelinin rızasıyla daralı ağırlığı 5.57 gr gelen Esrar maddesini görevlilere teslim ettiği, şahıs evinde uyuşturucu madde bulunduğunu bildirmesi üzerine arama kararına istinaden evinde yapılan aramada daralı ağırlığı 13,57 gram gelen Hint Tohumu, 40 adet şeffaf kilitli poşet, ve 1 adet cam kavanoz ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla şüphelinin beyanı alındıktan sonra salıverilmiştir.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...