“NET TAVIR BEKLİYORUZ”

“NET TAVIR BEKLİYORUZ”

“NET TAVIR BEKLİYORUZ”

“NET TAVIR BEKLİYORUZ”
30 Eylül 2020 - 10:02

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Ticaret ve Sanayi Odasıyla birlikte Edirne’de bulunan esnaf odalarına seslendi. Pekcanlı, Bulgaristan’ın sınır kapılarını kapatıp kapatmayacağının netleşmediğini belirterek, “kapı kapatılırsa geri dönmek çok zor olur. Geç olmadan gerekirse bakanlık nezdinde görüşmeler gerçekleştirelim. Esnafımız için desteğe hazırız”dedi.
Sınır kapılarının açık kalıp kalmayacağı ile hala bir resmi açıklama olmadığına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; “Sınır kapılarının açık kalması ile ilgili resmi bir açıklama yok. Ben Edirne’de bulunan esnaf odası, Ticaret Sanayi Odası ve siyasi partilere kadar ama bu işin öncüsü ticaretin hareketliğini düşünerek özelikle Ticaret ve Sanayi Odası,Esnaf Odaları bu işin öncülüğünü yapsınlar. Yarın sınırlar kapandığı zaman çok geç kalınmış olur,geriye dönmek çok zor. Bu süreçte bir sıkıntı görmedim esnafımız memnun,pazarcı esnafı da memnun ona keza ticaret yapan esnaf memnun Edirne’de ciddi bir hareketlilik var,özellikle bu ekonomik krizde,bizde bu ekonomik krizde krizi fırsata çevirmenin tarafındayız. Ülke ekonomisine yanı sıra bölge esnafına katkı” dedi.
Sınır kapıları konusunda odalardan net bir tavır beklediklerini belirten Pekcanlı; “Ben bu kurumların başındaki insanların niyet okumaktan ziyade net bir tavır almalarını bekliyorum. Eğer bir araya gelip bir yerden bir şey isteyeceksek bende Cumhuriyet Halk Partisinin İl başkanı olarak bende yanlarında olayım. Eğer iktidar partisine gidilecekse veya bakanlıklar düzeyinde bir şeyler yapılacaksa odalarımızdan bu anlamda ciddi bir hareket bekliyorum. Yetkililerle yaptığım görüşmelerle ilgili net bir bilgi yok. Şuan kapıların 30 Eylül’den sonra aynı şekilde devam edip etmeyeceği ile ilgili net bir açıklama yok”dedi.
Esnafın ekonomik olarak hareketli günler yaşadığını açıklayan Pekcanlı;“Az bir süre kaldı ben odalarımızın başkanlarına sesleniyorum; bu esnafımızın özellikle bu dönemde bir nebze daha nefes almasını sağlayacak kapıların açık tutulması. Odalara kendi partim adına her türlü desteği vermeye hazırım yeter ki bu süreç devam etsin. Sağlıkla ilgili son bir aydır yakından takip ettim. Gelen Bulgar vatandaşlarda herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Onlarda Türkiye’ye gelirken maskelerini takıyorlar gümrükte zaten dezenfektede veriyorlar,maskede veriliyor. Onlarda Edirneliler kadar hassas duyarlı. Bulgaristan’da dışarıda maske takma zorunluluğu  yok,sadece kapalı alanlarda maske takıyorlar ama gümrükten bu tarafa geçtikten itibaren hepsi maske takıp öyle dolaşıyor. Bu süreç böyle devam ederse esnafımız açısından çok iyi olacak. Bu zamana kadar yapılan bütün açıklamalar niyet okuma olarak görüyorum ben net bir resmi açıklama olmadı. İnşallah devam eder”diye bekliyoruz.  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CUMHURİYET BAYRAMI’NI EDİRNE’DE KUTLAMAK BİR ONURDUR
CUMHURİYET BAYRAMI’NI EDİRNE’DE KUTLAMAK BİR ONURDUR
“EDİRNE’DE KORKULACAK BİRŞEY YOK”
“EDİRNE’DE KORKULACAK BİRŞEY YOK”