ÖĞRENCİLER FAHİŞ KİRA MAĞDURU

ÖĞRENCİLER FAHİŞ KİRA MAĞDURU

ÖĞRENCİLER FAHİŞ KİRA MAĞDURU

ÖĞRENCİLER FAHİŞ KİRA MAĞDURU
09 Eylül 2021 - 09:38

Edirne'de son dönemde kiralık konut fiyatlarında yaşanan artış, ev arayan üniversite öğrencilerinin tepkisini çekiyor.
Kovid-19 nedeniyle verilen aranın ardından yüz yüze eğitimin başlamasıyla Trakya Üniversitesinde 42 binden fazla öğrenci ders başı yaptı. Kalacak yer bulma telaşına giren öğrencilerin büyük bölümü, kiralık ev arayışlarını sürdürüyor.
Trakya Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı 2. sınıf öğrencisi Yasemin Çengel, öğrencilerin ev bulmakta zorlandığını söyledi. Kiralık daireler için fahiş fiyatlar istendiğini dile getiren Çengel, "Öğrenciler bu durumdan çok bunalmış durumda. Ev yok, olan evler de çok pahalı. 1+1 evler 1500 liradan başlıyor, bu durumdan çok şikayetçiyiz. Ne yapılacaksa yapılmalı, yoksa evsiz kalacağız. Salgın nedeniyle ev sahiplerinin evleri 1,5 yıl boş kaldı. Onları da anlıyorum ancak bu kadar da artış olmamalı. Evin ederi 1000 lira ise bu fiyattan verilmeli." diye konuştu.
Makine Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Yaman Çevik ise ev kiralarının son 2 ayda aniden arttığını anlatarak, "Ev sahipleri 1,5 yılın acısını çıkarmaya çalışıyor. Ama acısını çıkarmaları gereken kişilerin bizler olmadığını düşünüyorum. Yüksek kiralar maddi olarak bizi çok zorluyor." dedi. Varol Kahya da kiralardaki artışın hem kendilerini hem de ailelerini zorladığını kaydetti. Gülcan Çevik, oğlunun kaydı için Edirne'ye geldiklerini ve ev aradıklarını belirterek, "Kiralarda geçen aya göre 600-700 liralık artış var. Veliler olarak oldukça zorlanacağız." şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ