ÖĞRENCİLERE MESLEK EĞİTİMİ

ÖĞRENCİLERE MESLEK EĞİTİMİ

ÖĞRENCİLERE MESLEK EĞİTİMİ

ÖĞRENCİLERE MESLEK EĞİTİMİ
01 Kasım 2019 - 00:02
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Edirne Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile yapılan meslek eğitimi Serhat İMK Teknik Anadolu Lisesi Okulunda gereçleştirildi.
Projenin amacı; lisedeki öğrencileri sanayiye hazırlamak, sektörü tanıtmak ve sektörü sevdirmek için düzenlenen projede, çocuk gelişimi, moda tasarımı ve yiyecek içecek alanlarında öğrencilere bilgiler verildi. Programa davet edilen Edirne'yi Tanıtma Ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ve Şekerlemeci Arif Meriç öğrencilere yapmış oldukları meslekle ilgili ciğer ve lokum, kurabiye ikram ederek mesleki bilgilerini aktardı.

Edirne'yi Tanıtma Ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ise yaptığı konuşmasında şunları anlattı; “Bugün Serhat İMKB Meslek Lisesinde misafiriz. Bugün buraya öğrenci kardeşlerimizi kandırmaya geldik. Bugün sınıflarını seçecekler yarın öbür gün. Biri diyecek ben terzi olacağım biri diyecek ben demirci olucum aşçı olacağım şekerci olacağım ciğerci olacağım. Bizde bugün buraya kendimizi anlatmaya geldik. Bu dalda nasıl başladığımızı ve ne kadar başarılı olduğumuzu, hayat hikâyemizi anlatacağız. Arkadaşlarımıza hem ciğer ikram edeceğiz hem Arif beyle beraber şeker ikram edeceğiz. Diyeceğiz ki siz mutfak bölümünü seçin”.
Şekerlemeci Arif Meriç ise ; “Şöyle ki kardeşlerimiz ilim okuyorlar. Tabii ki bizim de yapmış olduğumuz bir sanat. Sanat il ilimin bir arada nasıl olduğunu yani bir öğrencinin aklına kapıyı açacağız tercihini kendilerine bırakacağız. Biz onlara kendi benliğimizle kendi hayatımızla örnekler ile kendilerine takdim etmeye gayret edeceğiz. Şunu da görmek ki öğrencilerin hepsi pırıl pırıl gözlerinde şimşek gibi zekâ var. İnşallah gelecek olan nesillere çok güzel şeyler bırakırız” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ESNAFIN DERDİ BÜYÜK
ESNAFIN DERDİ BÜYÜK
BAKKALLARIN HARÇ BEDELLERİ BELLİ OLDU
BAKKALLARIN HARÇ BEDELLERİ BELLİ OLDU