OKÇULUK YARIŞMASINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ...

OKÇULUK YARIŞMASINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ EDİRNE’DEN

OKÇULUK YARIŞMASINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ EDİRNE’DEN

OKÇULUK YARIŞMASINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ EDİRNE’DEN
09 Mart 2020 - 00:36
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Edirne Selimiye İmam Hatip Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Sabri Eren Ot, Türkiye Okçuluk Federasyonu ve Aases işbirliğinde Samsun’da düzenlenen 11 – 12 Yaş Klasik Yay Erkekler Salon Kupasında Türkiye Şampiyonasında birinci oldu.
Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Okçuluk Spor Kulübü Başkanı İhsan Gemalmaz, “24 yıldır Edirne Okçuluk Spor kulübü Başkanlığı 16 yıldır da Federasyonda Bölgelerden Sorumlu Yönetim kurulu Üyesi olarak görev yapıyorum. Okçuluk dalında Edirne’de Dünya birinci ve ikincisi, Olimpiyat dördüncüsü olup çok sayıda Türkiye dereceleri bulunan sporcular yetişti. İki üç durgunluk yaşadık. Eski sporcularımızın kimi öğretmen olup ayrıldı. Milli sporcularımızdan Elif Altınkaynak Çağlayan, Nazif Çağlayan eski sporcularımız. İkisinin de Dünya dereceleri ve Elif’in olimpiyat derecesi var. Bu kardeşlerimizin antrenörlüğünde yeni gençleri Edirne’ye kazandırmak istiyoruz.  Son dört yıldır salonumuz olmadığından çalışmalar açısından zorlanıyoruz. Okçuluk sporunda salon ve saha çok önemli. Okçuluk ferdi bir spor. Yeni çocuklarımızı aldık sağ olsun ailelerinin desteğiyle Samsun’da yapılan 11- 12 yaş minikler şampiyonasında 157 kişinin katıldığı bir yarışmada kulübümüz sporcusu Sabri Eren Ot Türkiye birincisi oldu. Basının huzurunda kendisini tebrik ediyor, sürekli arkasında duran ailesine de teşekkür ediyorum. Sabri’nin önü açık. Edirne’ye böyle bir derece kazandırdığı için gururluyuz, başarılar diliyorum ”dedi.
                Öğrenci Sabri Eren Ot, “Okçuluğa 4 yıl önce başladım. Beden Eğitimi Öğretmenim Tuba Baykal okçuluğa başlamama vesile oldu. Antrenörümüz Elif Altınkaynak Çağlayan, Nazif Çağlayanyaz kış demeden çalıştırdılar. Değerli hocalarıma teşekkür ediyorum. Biz antrenman dedik onlar yaptı. Bizim için uykularını bölüp geldiler. Yarışmaya çok sıkı çalıştık ve başardık. Hedefim Milli takım ondan sonra olimpiyatlar. Kulüp Başkanımız İhsan Gemalmaz’a da çok teşekkür ediyorum. Bir eksiğimiz salonumuzun olmaması. Açık hava atma imkânımız yok. Yakında 70 metreye geçeceğim. Şuan gençlik merkezinde çalışıyoruz. Bundan sonrası için salona ihtiyaç olacak.”
                Okul Müdürü Fatih Ot ise; “Okulumuz 600 öğrencisiyle eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Öğrencilerimizin sosyal ve sportif etkinliklerde birçok alanda başarı gösteriyor. Okçuluk yanında basketbol, futbol ve güreş müsabakalarında da derecelerimiz var. Akıl ve zeka oyunlarında da geçen Perşembe günü 2 alanda derece aldık ve il birincisi olduk. Sabri Eren okulumuzun başarılı öğrencilerinden 7. Sınıf öğrencisi ikizi de okulumuzda daha önce Türkiye 3’lük başarısı da var. İkizinin ismi de Beyza İrem oda okulumuzun 7. Sınıf öğrencisi. Sabri Eren’in çalışma temposuna ben bizzat şahit oldum diğer öğrencilerimiz içinde güzel örneklik oluşturuyor. Okuldan sonra hiç aksatmadan antrenmanlarına gittiler. Hocalarının dediklerinin yerine getirdi birkaç şampiyonada yaklaşmıştı aslında bu derecelere ama bu sefer diğer arkadaşlarını da geride bırakarak birincilik kazandırdı şehrimize. Ben sizlerin huzurunda başta Sabri Erene, kulüp başkanımıza, antrenörlerimizi tebrik etmek istiyorum teşekkür etmek istiyorum”dedi.
                Baba olarak da apayrı duygular içindeyiz diyen Sabri Eren, “evladımız aynı zamanda. Evdeki tutumlarını da ben takip ediyorum çocuklar mutlaka b ir sporla ilgilenmeli, severek hangi sporu yapıyorsa ona devam etmeli. İlerleyen dönemde hem açık alanlar, açık mesafe ve uzun mesafe için hem de uzun mesafe salon içinde imkânlar sağlanmasını devlet büyüklerimizden talep ediyoruz”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA