OKULDA YAŞANANLAR VELİLERİ...

OKULDA YAŞANANLAR VELİLERİ ENDİŞELENDİRİYOR

OKULDA YAŞANANLAR VELİLERİ ENDİŞELENDİRİYOR

OKULDA YAŞANANLAR VELİLERİ ENDİŞELENDİRİYOR
28 Eylül 2018 - 05:05

Edirne’nin Merkez ilçesinde bulunana Şükrüpaşa İlköğretim okulunda yaşanan olayın ‘çocuk kaçırma girişimi’ olarak algılanması velileri endişelendirdi. Olayın ‘çocuk kaçırma girişimi’ olmadığı, eşinden ayrı olan bir babanın okul girişinde kızına sarılması olduğu açıklanmasına rağmen endişeye kapılan veliler gün boyu okul bahçesinde çocuklarını bekledi.

 

Son yıllarda Türkiye’de çocuk cinayetleri, tecavüze veya tacize uğramış çocuk olayları artış göstermekte. Bakanlıklar bu durum karşısında uygulamalarını ve çalışmalarını arttırmakta ancak olaylar karşısında ebeveynlerin tedirginlik hali devam etmekte. Edirne’nin Merkez İlçesinden bulunan Şükrüpaşa İlköğretim Okulunda yaşanan bir olayın ardından Veliler, bir araya gelip duygu ve düşüncelerini Gazetecilere açıkladı.

 

Veliler, çocuklarla ilgili Televizyonlarda, Gazetelerde üzücü haberler ve olaylarla karşılaştıklarını bu durumun değişmesini dilediler. Veliler bir diğer yandan da çocukların güvenliğinin sağlanmasına yönelik Okul ve İl Müdürlüğü yetkililerine seslendi. Veliler; “Sadece kendi çocuğumuz değil, hiçbir çocuğa bir şey olsun istemiyoruz. Gün içerisinde Türkiye’nin veya dünyanın dört bir yanında çocukların uğradıkları veya karıştırıldıkları suçlarla karşılaşıyoruz. Geçenlerde de bu okulda bir üvey babanın çocuğunu okuldan zorla almaya çalıştığına dair olaylar olduğunu öğrendik. Ama ‘çocuk kaçırma girişimi’ olarak söylentiler var. Bunu düşünmek bile istemiyoruz ama düşünmeden de edemiyoruz. Emniyet müdürlüğü polisler görevlendiriyor ama iş sadece güvenlikte değil okul yetkililerinde ve öğretmenlerde de bitiyor” açıklamasında bulundu.

 

“ENDİŞELENİYORUZ VE KORKUYORUZ”

Şükrüpaşa İlköğretim okulunda çocuğu öğrenim gören velilerinden Serhat Can, yaşanılan durumu üzüntüyle karşıladığını ve çocuğu için endişe duyduğunu ifade ederek; “Böyle durumlar kimsenin hoşuna gitmez. Geçen gün okulda bir veli çocuğunu zorla almaya geldiğini öğrendik. Çocuk kaçırma olayı diye söylentiler var ama kendi çocuğunuz olunca her ne olursa olsun endişelenmeden edemiyorsunuz. Polis de olsa güvenlik de olsa kötü bir şey yapmak isteyen insan bir yolunu buluyor. Korkuyoruz tabii yemeyip yediriyorsunuz, elinizdeki tüm imkânları zorlayıp okulunu okutmaya çalışıyorsunuz, yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Devletine milletine hayırlı olsun iyi bir insan olsun diye varınızı yoğunuzu ortaya koyuyorsunuz ve bir sapık zihniyetli insan gelip çocuğunuza zarar veriyor. Allah kimsenin başına vermesin. Her gün televizyonlarda şurada bir çocuk kayboldu. Burada bir çocuk cesedi bulundu diye gösteriyor. Edirne sakin bir yer ama bu burada böyle olayların hiç olmayacak anlamına gelmiyor. Yetkililerden bu duruma el atmasını istiyoruz. Güvenliği mi arttıracaklar veya farklı uygulamalar mı uygulayacaklar bilemeyiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ