OKULLARE 31 MAYIS’A UZADI

OKULLARE 31 MAYIS'A UZADI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılış takvimi ve uzaktan eğitimle ilgili olarak açıklama yaptı

OKULLARE 31 MAYIS'A UZADI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılış takvimi ve uzaktan eğitimle ilgili olarak açıklama yaptı

OKULLARE 31 MAYIS'A UZADI
29 Nisan 2020 - 11:01
Reklam

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde okullardaki eğitime ara verilerek başlatılan uzaktan eğitim sürecinin takvimine ilişkin açıklama yapıyor.

Bakan Selçuk'un açıklamaları:

Cumhurbaşkanımızın öncülüğüne Bakanlığımız uzaktan eğitim ve okullardaki koruyucu sağlık ürünleri ile ilgili üretime de kesintisiz devam ediyor. 

"UZAKTAN EĞİTİMİN 31 MAYIS'A KADAR DEVAMI KARARLAŞTIRILDI"

Bakanlığımız bünyesinde Avrupa'nın birçok ülkesinin nüfusundan daha fazla öğrencimiz var. 1 milyon öğretmenimiz de görev alıyor. Dünya ülkelerinin birçoğundan daha kısa sürede uzaktan eğitime geçmenin faydalarını görüyoruz. Uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar devamı kararlaştırıldı. Uzaktan eğitim şu anda elimizdeki tek seçenek. Uzaktan eğitim üzerine çalışmaya devam ediyoruz. Bu konu ile ilgili tedbirler hayata geçti.

"SINAVLAR İÇİN TÜM HAZIRLIKLARIMIZI ETRAFLICA YAPIYORUZ" 

Sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz en hassas konumuz. Tüm hazırlıklarımızı etraflıca yapıyoruz. 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin EBA Akademik Destek Platformu'na yoğun talebinin farkındayız. Son birkaç gün içinde kayıt olan öğrenci sayısının da 1 milyona yaklaştığını da söyleyebiliriz. 

EBA'da ilk 15 günde ders sayısı 650 bine yaklaştı. Öğrencilerimiz EBA ile zaman kavramından bağımsız olarak çalışmalarını sürdürebiliyorlar. Öğrencilerimizin ve velilerimizin bu zorlu süreçte yanlarında olmak için psikososyal desteklerimiz de devreye giriyor. 

'TELAFİ EĞİTİM' AÇIKLAMASI

Bakanlık olarak telafi eğitim sürecini planladık. Uzaktan eğitim, telafi eğitimi bir bütündür. Salgınla mücadele bizlere yeni ve önemli tecrübeler kazandırdı. 

LSG SINAVI TARİHİ

LGS tarihiyle ilgili hafta başındaki (Önümüzdeki pazartesi) kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanımız bir açıklama yapacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA