ÖNAL: KAPALI ALANLAR DÜZENLİ HAVALANDIRILMALI

ÖNAL: KAPALI ALANLAR DÜZENLİ HAVALANDIRILMALI

ÖNAL: KAPALI ALANLAR DÜZENLİ HAVALANDIRILMALI

ÖNAL: KAPALI ALANLAR DÜZENLİ HAVALANDIRILMALI
30 Mart 2022 - 08:46

Edirne Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Taylan Önal, Kovid-19 salgın tedbirlerine aksatılmadan uyulması gerektiğini söyledi.
Önal, AA muhabirine, salgının etkilerinin sürdüğünü ifade etti.
"Salgının henüz bitmediğini unutmamamız gerekiyor" diyen Önal, "Her ne kadar hastaneye yatış ve ölüm verilerinde daha iyi rakamlar görsek de salgın devam ediyor. Dolayısıyla salgın sürecinde dikkat ettiğimiz önlemlere, günümüzde de aksatmadan devam etmeliyiz." ifadelerini kullandı.
Önal, özellikle kapalı ortamlarda riskin arttığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:
"Kapalı yerlerde havalandırmaya dikkat etmemiz gerekli. Maskeyi açık alanda takmak çok gerekli olmasa da, açık alandaki kalabalık alanlarda yine takmamız gerekli. Kapalı alanlarda havalandırma iyi değilse maskeyi takmanın faydaları olacaktır. Bununla beraber temas ettiğimiz yüzeylere dikkat etmeli. El hijyenine dikkat etmeliyiz, bu önlemleri aksatmadan devam etmeliyiz. Bu durum sadece Kovid-19 için değil, diğer bulaşıcı hastalıklardan korunmak için de önemli. Eksik aşısı olan vatandaşlarımız da bir an önce sağlık kuruluşlarına başvurup aşılarını yaptırmalı."
Önal, toplu taşıma, kafe ve lokanta gibi yerlerde de maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.
Önal, havaların ısınmasıyla Edirne'deki turizm yoğunluğunun artmaya başladığını dile getirdi.AA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661 YILDIR YANIYOR
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661...
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ