ORTAK PAYDALARI ‘EDİRNE’

ORTAK PAYDALARI ‘EDİRNE’

ORTAK PAYDALARI ‘EDİRNE’

ORTAK PAYDALARI ‘EDİRNE’
11 Nisan 2019 - 10:26

Edirne halkının özgür iradesi ile oylarla 31 Mart seçimlerinde belirlenen yeni Edirne Belediye Meclis üyelerinin ilk meclis toplantısı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında gerçekleşti.
 
Edirne Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Gürkan, “Bu dönemde de yine tüm belediye meclis üyeleri ile Edirne ortak paydası adı altında Edirne’nin çıkarlarını, kendi çıkarlarımızın, parti çıkarlarımızın önüne koyarak çok faydalı hizmetler yapacağımıza eminim. Çünkü Edirne’nin doğasından kaynaklanan barış şehri, huzur şehri, özgürlük şehri olma serüveni sonsuza kadar devam edecektir” dedi.
 
Ardından Gürkan, 26 gündem maddesini meclis üyelerinin oylamasına sundu. 5393 Sayılı Belediye Kanunu gereği 1. ve 2. Meclis Başkan Vekilleri’nin seçimi gizli oylamayla gerçekleştirildi.
 
Gizli oyla seçimi gerçekleştirilen Belediye Meclis Başkan Vekilliğinde 1. CHP’li Filiz Gencan Akın, 2’nci yine CHP’li Mevlüde Baş seçildi.
 
Gizli oyla seçimi gerçekleştirilen katip üyeliğinde tamamı CHP’li kadın meclis üyelerinden oluşan Emine Kahyalar, Nuray Yılmaz Geldi ve Duygu Şener seçildi.
 
2018 Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü sırada Başkan Gürkan, yasa gereği yerini Meclis 1. Başkan Vekili  Filiz Gencan Akın’a bıraktı. 2018 Faaliyet Raporu, oy çokluğu ile kabul edildi.
               
Ardından Çiftçi Malları Koruma Meclisi ve Edirne Belediye Meclisi encümen üyeleri belirlendi.
Daha sonra Çiftçi Malları Koruma Meclisi’ne 5 asil, 5 yedek; Murakabe Heyetine 5 asil, 5 yedek üyenin seçimi gerçekleştirildi. Yapılan gizli oylamada 32 Edirne Belediye Meclis Üyesi, 16 Ziraat Odası Meclis Üyesi ve 1 ETSO Meclis Üyesi oy kullandı. Yapılan oylama sonucunda Çiftçi Malları Koruma Meclisi’ne Bülent Tabakpehlivan, İbrahim Özölmez, Şerif Arya, Suat Tabakpehlivan, İsmail Sancakçavuşu asil üyeliğe; Fevzi Tabakpehlivan, Erkan Ada, Ahmet Ağaçbekleyen, Gökhan Saranlı, Ender Bilal de yedek üyeliğe seçildi. Murakabe Heyetine ise Fatih Bayrak, Tarık Kosva, Bülent Yıldırım, Abdullah Sancarçavuş ve Bilal Çamlıöz asil üye olarak seçildi. Yedek üyeler ise Mehmet Bilat, Mustafa Gügercin, İsmet Yıldırım, Cemal Arı, Recep Tunadurur olarak belirlendi. 
 
ENCÜMEN ÜYELERİ BELLİ OLDU
Bir yıl boyunca görev yapacak olan Encümen Üyeliği’ne ise CHP Grubundan Abdullah Yeşen, Necmettin Attay ve Ayhan Murat Dursunoğlu aday gösterildi. AK Parti Grubu’nun adayları ise Mehmet İlktan, Feridun Acar ve İsmail Taşdemir oldu. Gizli oylama ile yapılan seçimlerde Encümen Üyeliği’ne CHP Grubunun önerdiği isimler olan Abdullah Yeşen, Necmettin Attay ve Ayhan Murat Dursunoğlu 19 oyla seçildi. AK Parti grubunun önerdiği isimler ise 12 oy aldı.
 
Ardından Edirne Katı Atık Yönetim Birliği’nde görev yapacak 17 asil, 9 yedek üyenin seçimleri gerçekleştirildi. CHP grubu EDİKAB için 15 asil 4 yedek üye önerisinden bulunurken; AK Parti grubu da 7 asil 3 yedek üye önerdi. Gizli oylama ile yapılan seçimlerde EDİKAB asil Üyeliği’ne Filiz Gencan Akın, Duygu Şener, Nuray Yılmaz Geldi, Mevlüde Baş, Emine Kahyalar, Ayhan Murat Dursunoğlu, Ali Şükrü Atamgüç, Cenk Benakman, Engin Yağcılar, Mehmet Özçuhacı, Savaş Üner, Hakan Giyik, Abdullah Yeşen, Yaver Tetik, Ahmet Baran Yazgan, Engin Makak, Nergiz İnce seçildi. Yedek üyeler ise, Ali Yazıcı, Selçuk Çakır, Ergun Dönmez, Necamettin Attay, Bahattin Ulusoy, Pınar Ersaçmış,  Ayhan Dinç, Mehmet Çapoğlu oldu.
 
Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’ne asil üye olarak Hakan Giyik, Savaş Üner, Ergün Dönmez; yedek üyeliğe ise Cenk Benakman ile Engin Yağcılar seçildi.
 
İmar Komisyonu’na Ali Yazıcı, Mehmet Özçuhacı, Mehmet Çapoğlu oy birliği ile seçilirken; Filiz Gencan Akın, Hakan Giyik ve Mehmet İlktan da yine oybirliği ile Ulaşım Komisyonu’na seçildi. 
 
Plan ve Bütçe Komisyonu için önerilen Ali Şükrü Atamgüç, Engin Yağcılar ve Nergiz İnce oy birliği ile kabul edildi.
 
Satış Komisyonu’na ise Engin Yağcılar asil; Cenk Benakman’da yedek üye olarak seçildi.
 
Milli Müdafaa Mükellefiyeti Komisyonu’na da oybirliği ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan asil; Selçuk Çakır da yedek üye olarak seçildi.
 
Tarihi Kentler Birliği’ne oy çokluğu ile Ali Yazıcı asil, Filiz Gencan Akın da yedek üye olarak seçildi.
 
Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği’ne (TRAKYAKENT) oy çokluğu ile Necmettin Attay, Ergün Dönmez asil üye; Ali Yazıcı da yedek üye olarak belirlendi. Yine oy çokluğu ile Nuray Yılmaz Geldi ve Duygu Şener Marmara Belediyeler Birliği’ne asil üye olarak seçilirken, Savaş Üner de yedek üye oldu.
 
Mevlüde Baş ve Cenk Benakman Meriç Belediyeler Birliği’nin asil üyeleri olurken; Hakan Giyik’te yedek üye olarak belirlendi.
 
Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonu’na Cenk Benakman, Savaş Üner ve Ayhan Dinç oybirliği ile seçildi.
 
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ne Ahmet Baran Yazgan, Ayhan Murat Dursunoğlu asil üye; Selçuk Çakır, Hakan Giyik yedek üye olarak belirlendi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN