ÖZEL MARKET SAYISINA KOTA GELSİN

ÖZEL MARKET SAYISINA KOTA GELSİN

ÖZEL MARKET SAYISINA KOTA GELSİN

ÖZEL MARKET SAYISINA KOTA GELSİN
24 Haziran 2019 - 05:57

Mert  SOYLU
Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, Bakkallık mesleği önceki yıllarda çok daha farklıydı. Sokak aralarında açılan özel zincir marketlerin şubeleri çoğaldığını ve çıkarılacak yasayla her ilin nüfus oranına göre belli bir sayıda tutulması nüfus oranı artıkça yenileri açılabilmesi sağlanması gerektiğini söyledi.
BAKKALLIK MESLEĞİ ÖNCEDEN DAHA GÜZELDİ
Bakkallık mesleği önceki yıllarda çok daha farklıydı. Sokak aralarında açılan özel zincir marketlerin şubeleri çoğaldığını belirten Yaşagör,”Hükümet, yetkililerinde  perakende ticareti düzenlenmesi anlamında çıkarılan yasada bunların belli sayıda tutulması veya nüfus oranına göre ayarlanması yapılmadığından dolayı çoğalmaktadır. Artan özel zincir market şubelerinin artması mevcut yerel  bakkal esnafını etkilemektedir”dedi.
BELLİ BİR NÜFUS ORANI GETİRİLMELİ
Bizim en büyük dileğimizde bunların yasayla her ilin nüfus oranına göre belli bir sayıda tutulması nüfus oranı artıkça yenileri açılabilmesi sağlanması gerektiğini dile getiren Yaşagör,”
Bu konuda konfederasyon yetkililerimiz bu konuda TBMM’de çalışmalarını sürdürüyor ama bu güne kadar alınmış bir sonuç yok. Bizler bu konuyu takip ediyoruz. Kesinlikle küçük esnafın yaşayabilmesi sağlanmalıdır. Çünkü o sokakta sönen bir esnafın ışığı o sokağı karanlıkta bırakmaktadır. Her mahallede olan esnaf desteklenmeli ve yaşatılmalıdır” diye konuştu
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER...