PARA DEĞİL DEĞER İSTİYORUZ

PARA DEĞİL DEĞER İSTİYORUZ

PARA DEĞİL DEĞER İSTİYORUZ

PARA DEĞİL DEĞER İSTİYORUZ
19 Eylül 2019 - 09:10

ŞENER URFA
Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’nin çeşitli illerinde katıldıkları tekvando müsabakalarında Edirne’ye şampiyon olarak dönen Edirne Gençlik Spor Kulübü sporcuları gazetemizi ziyaret ettiler. Müsabakalara mehter marşlarıyla başladıklarını söyleyen sporcularımız, Avrupa ülkelerinde Türk oldukları için bazı zorluklarla karşılaştıklarını belirterek, “Biz Türk’üz ve daha güçlüyüz” açıklamasında bulundular. Edirne’deki STK’lar tarafından fark edilmedikleri ve bir kez teşekkür dahi almadıkları için üzüntü duyduklarını ifade eden milli sporcular, “ayrımcılık yapılmasın” çağrısında bulundu.
13-15 Eylül tarihleri arasında Bulgaristan’da gerçekleşen ve 11 ülkeden 800’e yakın tekvando sporcusunun katıldığı Balkan tekvando şampiyonasında Edirne’mizi temsil Edirne Gençlik Spor Kulübü sporcular Nur Demir, Fatma Çolde ve Havin Zehra Baltaş Edirne’ye madalya ile döndüler.
Büyük bayanlar kategorisinde 5 rakibini yenen Nur Demir 1’inci oldu. Genç bayanlar kategorisinde de diğer sporcumuz Fatma Çolde 7 rakibini yenerek 2’nci oldu. Bir diğer sporcumuz Havin Zehra Baltaş Yıldız bayanlar kategorisinde 13 rakibini yenerek 3’üncü oldu.
Edirne’nin gururu olan sporcularımız önümüzdeki aylarda düzenlenecek müsabakalara antrenörleri Yasin Nas önderliğinde hazırlanmaya devam ediyor. Çalışmaları hakkında Edirne halkını gazetemiz aracılığıyla bilgilendirmek isteyen sporcularımız gazetemizi ziyaret etti.
Kategorisinde birinci olan Nur Demir, hedefinin Avrupa Şampiyonluğu olduğunu diğer sporcularımız Fatma Çolde ve Havin Zehra Baltaş hedeflerinin Dünya Şampiyonluğu olduğunu açıkladılar.
Hem okul hem de antrenmanların kendilerini çok yorduğunu söyleyen sporcular, antrenörleri Yasin Nas’ın programlı çalışmasıyla birlikte biraz daha kolaylaştığını ifade ettiler. Müsabakalarda başarı elde edince tüm yorgunluklarının bittiğini belirten sporcular, bu süreçte en büyük destekçilerinin aileleri olduğunun altını çizdi.
Katıldıkları her müsabakada Edirne’nin ismini duyurduklarından ve rengini şehitlerimizin kanından almış ay yıldızlı Türk Bayrağımızı dalgalandırdıklarından gurur duyduklarını söyleyen sporcularımız, birçok müsabakaya ailelerin maddi ve manevi destekleriyle katıldıklarını açıkladılar.
Çalışma şartlarının birçok rakiplerinden daha elverişsiz olduğuna dikkat çeken sporcularımız, tüm özverileriyle adım adım hedeflerine ilerlediklerini belirttiler.
BİZ KİMSEDEN PARA İSTEMİYORUZ SADECE TEŞEKKÜR İSTİYORUZ
Kendi çevrelerinden motivasyon aldıklarını ifade eden sporcular, Edirne’deki STK’lar tarafından fark edilmedikleri için üzüntü duyduklarını belirterek şu ifadelere yer verdiler, “ Edirne’ye defalarca şampiyon olarak dönmemize rağmen bize hiç kimse bir kez teşekkür etmedi. Bize bir teşekkürü bile çok görüyorlar. Oysaki bizler Avrupa ülkelerinde katıldığımız müsabakalarda Türk olduğumuz için hakeminden seyircisine herkese birçok zorluklarla karşılaşıyoruz. Herkesle mücadele ediyoruz. Biz kimseden para istemiyoruz sadece teşekkür istiyoruz. Edirnemizde birçok spor kulübü var hiçbirine ayrımcılık yapılmasını istemiyoruz. Tüm sporculara eşit davranılmalı. Ben Türküm onlardan daha güçlüyüm. Mehter marşıyla yolculuk yapıyoruz. Maçımıza da mehter marşıyla başlıyoruz. Türk olduğumuz için Avrupa ülkelerinde üzerimize oynasalar da ben Türküm onlardan daha güçlüyüm. Bu süreçte bizim en büyük destekçimiz Edirne halkımız olacaktır.”
Gazetemizi ziyaret eden milli sporcularımıza Edirne Sultanzade’nin tarihi Edirne lezzetlerinden hediye ettik.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EBEVEYNLERE
EBEVEYNLERE "TABLET VE TELEFON" UYARISI
SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY
SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY