PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR

PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR

PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR

PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR
04 Nisan 2019 - 07:35
Reklam

Cumhur ittifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Koray Uymaz, MHP Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu’nu ziyaret etti. Cumhur ittifakının pazara kadar değil mezara kadar olduğunu söyleyen Uymaz, “MHP üyelerini parti üyesi olarak değil şahıs olarak tanımak en büyük kazancım olmuştur” dedi.
Ziyarette açıklamalarda bulunan Ferhatoğlu’da şu ifadelere yer verdi, “Koray bey bu işlere aday adayıyken başladı bence iyi çalıştı ama maalesef emekli bir kesim var hem ulaşmak zor oluyor, o kesim çok keskin bu işlerde hizmet bazına göre oy atmıyorlar. En çok mahrumiyet yaşayan insanlar, bakıyoruz sandık sonuçlarına inanılmaz veriler elde ettik bunu bizim açıklamamız doğru değil bunu ancak sosyologlar açıklarlar hizmete oy verilmediğini düşünüyorum. Ben yakın akrabalarımı bile ikna edemedim, çok sertler inşallah ileride de onları kazanırız. Bayanlarla ve emekli kesime seçim zamanı bir şekilde ulaşmamız gerekiyor, sosyal medyadan gitmeye çalışıyorsunuz ama bire bir temas en iyi temastır beklide orada bir eksiklik oldu. Biz Çavuşbey ve Kıyık sandıklarını görünce kazanacağımızı düşündük çok iyi gidiyorduk ama ondan sonra inanılmaz bir patlama yaptılar diğer taraftaki sandıklarla. “
Uymaz’da açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Edirne Türkiye’nin en yaşlı 3. Şehri, 80 yaşındaki insana ne sosyal medyadan ulaşabiliyorsunuz, ne de evine gidip ikna etme imkanın var. Özellikle 65 yaş üstünden oy kaybettiğimizi görüyorum. Bir de şunu gördüm kadınlar hangi siyasi görüşten olursa olsun, başörtülü, başörtüsü olmayan da inanılmaz derece de ilgi gösterdi bize. Hangi gence elimi uzatsam bana başkanım dediler, bana oy vereceklerini söylediler, seninleyiz dediler ama belirli bir yaşın üstüne maalesef ulaşamadık.
Ben insanlarla beraber olmayı seviyorum ama şunu da söyleyebilirim Süleyman başkana, MHP’nin bütün teşkilatlarına, ilçe teşkilatına, kadın kollarına onların aracılığıyla hepsine teşekkür ediyorum. Biz belki de Türkiye’de en iyi uygulanan yer haline getirdik Edirne’de Cumhur İttifakını canla başla çalıştık, herkes karınca kararınca bu işe destek oldu kimse engel olmaya çalışmadı. Sanki dedim ki iki kardeş küsmüş de barışmışlar, sanki kardeştik de bundan haberimiz yokmuş gibiydik çalışırken de. Cumhur İttifakının pazara kadar değil mezara kadar olduğunu biliyoruz bunu liderlerimiz söyledi, benim şahsi olarak kazancım MHP teşkilatlarıyla beraber çalışıp onları bir parti üyesi olarak değil de şahıs olarak tanımış olmak bu seçimdeki en büyük kazancım olarak görüyorum.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...