PERŞEMBE’NİN GELİŞİ ÇARŞAMBA’DAN...

PERŞEMBE'NİN GELİŞİ ÇARŞAMBA'DAN BELLİYDİ

PERŞEMBE'NİN GELİŞİ ÇARŞAMBA'DAN BELLİYDİ

PERŞEMBE'NİN GELİŞİ ÇARŞAMBA'DAN BELLİYDİ
17 Ağustos 2019 - 10:25
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş son zamanlarda sık sık yapılan zamlarla ilgili AK Parti iktidarını eleştirdi. İriş, “18 yıldır Türkiye’yi yöneten AK Parti iktidarının uyguladığı ekonomik modelin geleceği nota zaten buydu. Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan belliydi, daha iyi bir ekonomi beklemek hayal olurdu, bunlar şoklama zamlar” şeklinde konuştu.
AK PARTİNİN UYGULAYACAĞI EKONOMİK MODEL ANCAK BUKADAR OLUR
AK Partinin uygulayacağı ekonomik model ancak bu kadar olurdu diyen SP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, “Zamları iki bölümde değerlendirelim. Bir tanesi halkımızın konuları anlamasına, uyanmasına, her şeyi derinden derine doğru şekilde sorgulamasına vesile olur düşüncesindeyim. Şoklama zamlar diye düşünüyorum. İkincisi sebep sonuç ilişkisi olarak baktığımızda Türkiye’de 18 yıldan beri AK Parti iktidarının uyguladığı ekonomik modelin geleceği nota zaten buydu. Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan belliydi”dedi.
BU EKONOMİ DİKİŞ TUTMAYACAK
Daha şeffaf ve üretime dayalı bir yönetim sistemi ile yöneten bir AK Parti iktidarı olsaydı bu noktada olmazdık diyen  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, “Çünkü üretime değil ranta faize dayalı, belli konularda belirli insanların menfaatine dayalı bir ekonomik model ile anlayışla, toplumun bütününü kucaklayamayan, tüm sektörlere doğru teşhis çözüm üretemeyen bir iktidarın yönetiminde ekonominin bundan daha iyi olmasını zaten beklemek hayaldi. Nitekim de Yavaş yavaş olmaya başladı. Bu zamlar bence bu işin başlangıcı. Dikiş tutmayacak”şeklinde açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“HEYECAN VE MUTLULUK İÇERİSİNDEYİZ”
“HEYECAN VE MUTLULUK İÇERİSİNDEYİZ”
OLASI FELAKETİN ÖNÜNE GEÇİLDİ
OLASI FELAKETİN ÖNÜNE GEÇİLDİ