PİDE FİYATLARINA YÜZDE 20 ZAM

PİDE FİYATLARINA YÜZDE 20 ZAM

PİDE FİYATLARINA YÜZDE 20 ZAM

PİDE FİYATLARINA YÜZDE 20 ZAM
27 Nisan 2019 - 09:48
Reklam

Ramazan ayına sayılı günler kala Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, pide fiyatlarını açıkladı. Geçen yılki fiyatlara göre pide fiyatlarında yüzde 20 artış yapılarak, sade pide fiyatı 3 lira, yumurtalı pidenin de fiyatı 3 lira 50 kuruş olarak belirlendi.
“YÜZDE 20 ARTIŞ OLDU”
Cingöz, Ramazan Ayı’nın vazgeçilmezi olan pide fiyatları hakkında da bilgi vererek, “Pide fiyatları belirlendi. Geçen yıl 350 gram pide 2,5 liraydı, bu yıl 3 lira olarak belirledik. Yüzde 20 gibi bir artış söz konusu. Ekmek konusuna gelecek olursak, yeni buğday fiyatları belirlenmeden ekmeğe bir fiyat farkı vermeyi düşünmüyoruz. Fırıncı esnafımızla görüştüğümüzde, fiyatların artmasını istiyorlar ama henüz Türkiye’nin birçok yerinde olmayan fiyat şu anda Edirne’de uygulanıyor zaten. Harmanda buğday fiyatlarında ciddi anlamda artış görülmesi durumunda, ekmek fiyatlarını da yeniden değerlendiririz.” Şeklinde kullandı.
RAMAZANDA TURİZM SEZONU DAHA DA HAREKETLENECEK
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, turizm sezonunu değerlendirerek, “9’uncu Bando ve Ciğer Festivali’ni yaşıyoruz. Ve önümüzde ramazan var,daha çok ziyaretçi gelmesini bekliyoruz. Turizm sezonuna baktığımızda, insanlarda ciddi bir ekonomik daralma var. Geçen yılla, bu yılki fiyatları karşılaştırdığımızda tüm ürünlerde en az yüzde 60, en çok yüzde 150 civarında bir artış olduğunu görüyoruz. Bu durum vatandaşın alım gücünü de eksiltiyor. Turizm, para harcamayla canlanır. Edirne bu konuda avantajlı bir şehir. Edirne açısından baktığımızda, özellikle yabancı turistlerin şehrimize gelmesi sebebiyle, turizm sezonunun hareketli geçeceğini düşünüyorum.” dedi.
Yeşim Dramalı
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...