SAĞLIK BAKANLIĞINDAN EDİRNE İÇİN ÖNEMLİ...

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN EDİRNE İÇİN ÖNEMLİ ADIM!

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN EDİRNE İÇİN ÖNEMLİ ADIM!

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN EDİRNE İÇİN ÖNEMLİ ADIM!
17 Eylül 2020 - 08:39

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin küresel sağlık turizm pastasındaki payını artırmaya yönelik çalışmaları kapsamında, bu alanda öne çıkan Edirne’nin de aralarında bulunduğu 12 il için yeni hedefler ve projeleri hayata geçirecek. Sağlık turizmi alanında Türkiye'yi, Balkanlarda öncü ülke konumuna getirmek için çalışma yapılacak. Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Kosova, Makedonya hedef ülkeler olacak.
Son teknolojiye sahip cihazlarla Bulgaristan ve Yunanistan'ın yanı sıra Türk Cumhuriyetleri vatandaşlarına da tam donanımlı hastane olmanın bilinciyle kesintisiz hizmet veren Balkanların "sağlık üssü" Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde Bulgarca, Sırpça, Arnavutça, Makedonca, Boşnakça başta olmak üzere 6 dil bilen personel, güler yüzleriyle hastane girişinde karşıladıkları hastalara yardımcı oluyor.
Son teknolojiye sahip cihazlarla ve otel konforundaki hasta odalarıyla şifa dağıtan Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi, engelli hastalar başta olmak üzere hastaların ve refakatçilerin bütün ihtiyaçlarını düşünerek hazırlanan özellikli hemşire çağrı sistemi sayesinde artık hastalara bir nefes kadar yakın.
Hastanenin nitelikli ve yetkin kadrosu, bir anne şefkatiyle beraber tam donanımlı yeni doğan ünitesiyle minik bedenlere hayata tutunma çabasında destek veriyor. Hastane yönetimi tarafından yaptırılan özellikli görüntüleme sistemi sayesinde ise aileler yeni doğan ünitesinde yatan bebeklerini her an izleyebiliyor.
Edirne ve Trakya'nın yanı sıra Balkan ülkelerindeki vatandaşların da gözdesi haline gelen "balkanların sağlık üssü" Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesine yurt dışından gelen hasta sayısı her geçen gün artıyor.
Sağlık Bakanlığı, sağlık turizminde Edirne’nin de aralarında bulunduğu 12 il için proje hazırladı. Her ilin hedef ülkeleri belirlendi. Buna göre, İstanbul'da Sağlık Turizmi Odaklı, Kapasite Güçlendirme, Marka Oluşturma ve Küresel Rekabet Edilebilirlik Projesi hayata geçecek. Dünyanın her yerinden hasta kabul edilecek ancak özellikle Arapça, Rusça ve İngilizce konuşulan ülkelere ağırlık verilecek.
Hastanelerin bilişim ve teknoloji altyapısı güçlendirilecek. Sağlık turizminde temel ihtiyaç olan nitelikli insan kaynağı yetiştirilecek ve aktif istihdama katkı sağlanacak. Sağlık turizmi ile diğer turizm alanları entegre edilecek, turizm çeşitliliğinin bütün bir yıl sürdürülebilirliğine katkı sağlanacak. İstanbul'un sağlık turizmi açısından küresel marka haline gelmesine yönelik çok dilli tanıtım ve lansman faaliyetleri hayata geçirilecek. İstanbul'da sunulan sağlık hizmetleri uluslararası alandan kolay erişilebilir hale getirerek ulusal turizm gelirlerinin artmasına da katkı sağlanacak.
Ülkelerinde tedavi ve ameliyat için uzun süre beklemeleri gereken, hatta bu hizmetlere çok pahalı ulaşan yabancıların aynı hizmetleri Antalya'da daha kaliteli ve kısa sürede almaları sağlanacak. Edirne-Tekirdağ yabancıların sağlık hizmeti almalarının yanı sıra bölgenin turizm değerleri açısından da tanıtımı sağlanacak. Sağlık turizmi alanında Türkiye'yi, Balkanlarda öncü ülke konumuna getirmek için çalışma yapılacak. Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Kosova, Makedonya hedef ülkeler olacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI