SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN MAAŞLARINA ZAM...

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN MAAŞLARINA ZAM ÇAĞRISI

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN MAAŞLARINA ZAM ÇAĞRISI

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN MAAŞLARINA ZAM ÇAĞRISI
01 Mart 2021 - 00:54

Türk Sağlık-Sen Edirne Şube Başkanı Alim Kanpolat, pandemi döneminde sağlık çalışanlarının kendi hayatlarını hiçe sayarak çalıştıklarını belirterek, cephenin en önünde savaşan binlerce sağlık çalışanının korona virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade etti. Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının yasal olarak şehit kabul edilmesi gerektiği anlatan bulunan Kanpolat, sağlık çalışanlarının maaşlarına acilen zam yapılması çağrısında bulundu.
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Alim Kanpolat yaptığı basın açıklamasında sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirerek şunları kaydetti;   biz sağlık çalışanları gece gündüz 24 saat çalışıyoruz. Her türlü iş riskimiz var. Ayda 6-7 Nöbet ve risklerden dolayı çoluk çocuğumuzla doğru dürüst fırsat bulup iletişim bile kuramazken ayda neredeyse 250-280 saat çift mesai yapıp yıpranırken sağlık çalışanları olarak artık 5 kuruş döner sermaye alamaz olduk. Bu kadar çalışmamızın karşılığını Sağlık Bakanımızdan bir düzenleme yaparak emeğimizin karşılığı olanı vermesini haklı olarak istiyoruz.  Biz sağlık çalışanlarının beklediği gerçek anlamda ve adaletli bir şekilde ücretlerinde artış yapılması, maaşların tek kalem halinde ödenmesi talebimizdir. Buradan bir kez daha yüksek sesle haykırıyoruz. Ek ödeme değil tek ödeme istiyoruz. Ancak böylelikle gerçek anlamda bir iyileştirmeden söz etmek mümkündür” diye belirtti.
 Bizim beklentimiz salgının seyrini arttırarak devam ettiği şu günlerde kahraman sağlık çalışanlarının taleplerinin  bin an önce yerine getirilmesini istiyoruz diyen Kanpolat; “ Virüsle mücadele eden kahramanların başka sorunlarla boğuşmaları sona ermelidir. Maaşlara acilen zam yapılmalı, ücretler iyileştirilmelidir. Bu iyileştirme sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli tüm çalışanları kapsamalı herhangi bir ayrıma gidilmemelidir. Salgınla mücadeledeki fedakarlıkları, virüse yakalanan sağlık çalışanlarının sayısı göz önüne alındığında makul bir yıpranma payının hayata geçmesi zorunluluktur. Mevcut yıpranma payı düzenlemesi çalışanlar lehine acilen revize edilmelidir. Salgınla mücadele sürecinde hayatını kaybeden sağlık çalışanları başta olmak üzere görev esnasında hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanları yasal olarak şehit kabul edilmelidir. Bu çağrımız karşılıksız kalmamalı, yöneticiler sağlık çalışanları için üzerlerine düşeni yapmalıdırlar. Sağlık çalışanlarının arasında ayrım yapmayın, haklarını ayrımsız ve tam olarak verin. Emekleri ödenmeyecek kahramanlarımızın özlük hakları ve çalışma koşullarını iyileştirin diyerek haklı talepleri tekrar gündeme getirerek çözüm istiyoruz. Kahraman sağlık çalışanlarının daha iyi şartlarda sağlık hizmeti sunması, daha iyi çalışma şartlarına ve imkanlarına kavuşması için söz söylüyoruz. Bugün baktığımızda hastanelerden aile hekimliklerine, sözleşmelilerden hizmetlilerimize, doktorumuzdan sağlık memuruna her çalışanın ortak sorunları mevcut olduğu gibi hayata geçmesi zaruri talepleri de var. Gayretimiz ve mücadelemiz bunların gerçekleşmesi içindir. Umut ediyoruz ki sağlık çalışanlarının sorunlarına ve taleplerine bakış açısı değişir. Umuyoruz ve diliyoruz ki meseleler kulak arkası, sümen altı edilmez, çalışanın aleyhine değil lehine olan düzenlemeler hayata geçer. Bu temennilerle koronvirüsle mücadelede Türkiye’nin dört bir yanında şifa dağıtan, çalışma hayatındaki tüm zorluklara ve yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen özverili bir şekilde hizmet eden tüm kahraman sağlık çalışanlarına kolaylıklar diliyorum”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE