SAHİLLERDEKİ LOCALAR GERİ ÇEKİLDİ, GEREKLİ...

SAHİLLERDEKİ LOCALAR GERİ ÇEKİLDİ, GEREKLİ DENETLEMELER SÜRDÜRÜLECEK

SAHİLLERDEKİ LOCALAR GERİ ÇEKİLDİ, GEREKLİ DENETLEMELER SÜRDÜRÜLECEK

SAHİLLERDEKİ LOCALAR GERİ ÇEKİLDİ, GEREKLİ DENETLEMELER SÜRDÜRÜLECEK
29 Temmuz 2022 - 10:12
Reklam

Edirne Valiliği, Saros Körfezi sahillerinde plaj işletmecileri veya site sakinleri tarafından şezlong, şemsiye, loca vb. unsurların neredeyse denizin içerisine kadar konularak vatandaşların kıyılardan yararlanmasının kısıtlandığı şikâyetleri üzerine denetimlerini artırdı ve malzemeleri kıyı şeridinden geri çektirdi.
Saros körfezi sahil bandında denetimlere devam edileceğini ifade eden Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, “biliyorsunuz, Saros körfezi tertemiz kumsalları ve pırıl pırıl deniziyle ilimizin gözbebeği. Bizimde özellikle yaz aylarında çalışmalarımızı yoğunlaştırdığımız bir alan. Bu bölgede vatandaşlarımızın sahil ve plajlarımızdan huzur içerinde faydalanabilmesi için gerekli denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Konu ile ilgili olarak görevli ekiplerimiz de sürekli sahada çalışıyorlar. İsteğimiz, yasal çerçevede halkımızın bu güzel sahillerimizden mümkün olduğunca faydalanması, güzel Enez’imizden, Erikli’den Sultaniçe’den keyifli anılarla ayrılmasıdır.
KIYI ÇİZGİSİNDEN İTİBAREN 5 METREYE ÇEKİLDİ
Jandarma ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri, gelen şikayetler üzerine Türkiye’nin en temiz ve denizi ve sahillerinin yer aldığı Saros körfezinde vatandaşların huzur ve güveni için denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Yapılan denetimlerden Keşan ve Enez sahil bandında vatandaşların yoğun olarak denize girdiği bölgelerde işletme ve siteler tarafından denize sıfır konulan şezlong, şemsiye ve localar, uygun olan bölgelerde 10 metreye, sahili dar olan bölgelerde ise kıyı çizgisinden itibaren 5 metreye çekildi.
DENETLEMELER SÜRDÜRÜLECEK
Geçtiğimiz yıllarda işlemelerin uygulamaları nedeniyle sahillere ulaşmakta sıkıntı yaşadıklarını, zaman zaman gergin anların yaşandığını belirten vatandaşlar ise yapılan uygulamayı yerinde bulduklarını ve desteklediklerini söylediler.  Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde sahil ve plajlardan faydalanabilmesi için kıyı kenar kanunu çerçevesinde gerekli denetlemeler sürdürülecek.”dedi.HABER: ŞENER URFA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER DEĞERLENDİRİLDİ
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER...
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ