SAKIN HAZIR KIYMA ALMAYIN

SAKIN HAZIR KIYMA ALMAYIN

SAKIN HAZIR KIYMA ALMAYIN

SAKIN HAZIR KIYMA ALMAYIN
14 Mart 2019 - 06:55
Reklam

Edirneli kasap Erkan Kanber, vatandaşları marketlerden hazır kıyma almamaları konusunda uyardı. 750 gram kıymanın 250 gramının yağ olduğunu öne süren kasap Kanber, vatandaşların ucuz görünen kıymayı kasaptaki kıymanın fiyatından daha pahalıya aldığını söyledi.

Yıllardır kasaplık işleriyle uğraşan özellikle özel marketlerde bulunan kasap reyonlarına karşı kendi kasap işletmesiyle yıllara meydan okuyan Erkan Kanber, bu sefer müşterilerini hazır kıyma konusunda uyardı.

Hazır kıymalardan alınan numunelerin tamamın yabancı maddelerle dolu olduğunu iddia eden Kasap işletmecisi Erkan Kanber, Müşterilerimizin sağlığını düşünerek bizler hazır kıymanın yanlış olduğunu söylüyoruz. Müşteriler kasaplarımızdan kıyma aldıklarında gözlerinin önünde çekilmiş şekilde alsınlar. Hazır kıyma hem halkın hem de esnaf arkadaşlarımızın başına bela olduğunu söyledi.

YABANCI MADDELER ÇIKMIŞ

Kanber, “Yapılan denetimler sonrası genelde hazır kıymalardan alınan numunelerin sonrasında tamamında yabancı maddelerin olduğu öğrenildi. Daha sonra bakanlık bunları yasakladı. Gönül rahatlığıyla kıyma almak isteyenler vatandaşlarımız bir beladan kurtulmuş oldu. Ben çekilmiş kıyma alınması konusunda görüşüm var. İçerik olarak bakıyoruz,  yüzde 20 yağlı diyor. Yani 750 gram etin, 250 gramını yağ alıyorsunuz. Aslında ucuz gibi görünse de müşteri pahalıya almış oluyor. Müşterinin istediği değil, yapanların istediğini alıyorsunuz. Onun içinde et almanın asıl yeri kasaplardır. Artık hazır kıyma almak kesinle yasaktır” dedi.

KIYMAYI GÖZÜNÜN ÖNÜNDE GÖR

Kanber, “Her baktığımız da benimde yanımda özel marketler var. Ancak asıl biz kasaplardan taze et ve çekilmiş kıyma alınması gerekiyor. Vatandaşlarımız oralara giderken diğer ürünlerle beraber et ürünlerini alıyor. Şuna dikkat çekmem gerekirse bazı marketlerde hazır kıymaları ucuz gösterip satıyorlar. Ancak asıl gözünün önünde çekilmiş kıyma almak en doğrusu olduğunu söyleyebilirim” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF