SARAYİÇİ’NDE SAĞLIK TEDBİRLERİ...

SARAYİÇİ'NDE SAĞLIK TEDBİRLERİ İNCELENDİ

SARAYİÇİ'NDE SAĞLIK TEDBİRLERİ İNCELENDİ

SARAYİÇİ'NDE SAĞLIK TEDBİRLERİ İNCELENDİ
08 Temmuz 2021 - 08:22

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla 9-10-11 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesinde Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte Sarayiçi Er Meydanı’na giderek; alınması gereken sağlık tedbirleri ile ilgili incelemelerde bulundular.
660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için tüm hazırlıklar sürüyor. Kırkpınar’ın daha Covid-19 tedberi kapsamında sağlıklı, hijyenik ve nezih bir ortamda gerçekleştirebilmesi için tüm önemleri alan Edirne Belediyesi İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte Sarayiçi’nde incelemelerde bulundu.
 Konuya ilgili açıklama yapan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Edirne Belediyesi Sağlık İşleri Birimi, Gıda Denetim Birimi ve Zabıta Ekipleri; Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Birimi, 112 Acil Hizmetler Şube Müdürlüğü ile birlikte 660. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’mizin sağlık ve dezenfeksiyon çalışmalarını önceden planlayarak, denetimlerini gerçekleştirdi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da hem Edirne Belediyesi hem Sağlık Müdürlüğü’müz 112 Acil Hizmetler Şube Müdürlüğü ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ile birlikte Kırkpınar’da olacağız. İşbirliği içerisinde sağlık sorunu olmadan ve bütün güreşçilerimize, seyircilerimize yardımcı olacağız. Cuma, Cumartesi, Pazar Sağlık Müdürlüğü, 112  Acil Hizmetler Şube Müdürlüğü’nden ve Halk Sağlığı Biriminde 97 sağlık çalışanımız, Edirne Belediyesi’nden de 12 sağlık çalışanımız hem hijyene hem de bütün sağlık hizmetlerine yardımcı olacak. 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ata sporumuza, Edirne’mize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI