SAYFALARA SIĞMAYAN ZAFER

SAYFALARA SIĞMAYAN ZAFER

SAYFALARA SIĞMAYAN ZAFER

SAYFALARA SIĞMAYAN ZAFER
31 Ağustos 2019 - 10:17
Reklam

CHP İl Başkanlığı tarafından, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97'ncı yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilirken yürüyüş birbirinden renkli görüntülere sahne olurken, eline bayrağını ve fenerini alan yüzlerce Edirneli büyük zaferi bir kez daha gururla andı.CHP Edirne İl Başkanlığı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97'ncı yıl dönümü dolayısıyla yüzlerce vatandaşın katılımıyla fener alayı yürüyüşü  gerçekleştirildi.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 26 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlandırdığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi 97'ncı yıl dönümünde gurur ve mutlulukla bir kez daha anıldı. Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın da katıldığı yürüyüş Şükrüpaşa İlkokulu önünden başlayan yürüyüşe ellerine Türk bayrakları ve Atatürk resimleri alan vatandaşlar bir yandan yürüdü bir yandan da büyük zaferin kahramanlarını gururla andı. Talatpaşa Caddesi üzerinden Atatürk Anıtı'nda sona eren yürüyüşte, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Belediye Başkanı Recep Gürkan da günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı.
“BU ZAFERİ UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
26 Ağustos'ta kutlanan bir başka destan Malazgirt'e dikkat çeken ve bununla birlikte Büyük Taarruz'un da unutulmaması gerektiğini dile getiren Gürkan; “Unutulmamalıdır ki, Alparslan'ın o zaferinin kalıcı olmasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk'ün 26 Ağustos 1922'de başlattığı Büyük Taarruz'dur. Emperyalistlerin gözünü diktiği bu güzel ülke, bu güzel coğrafya, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları kahraman Türk milleti yeniden, bağımsız Türk milleti için özgürlük için büyük bir yüreklilikle, cesaretle, adeta düğüne gider gibi ölüme gitmeselerdi bugün ne burada yaşıyor olabilecektik ne de Malazgirt Zaferi'ni kutluyor olabilecektik. İşte her 26 Ağustos'ta elbette Malazgirt'i kutlayacağız ama Büyük Taarruz'u 26 Ağustos 1922'yi ve ardından gelen 30 Ağustos Zaferi'ni asla ve asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi. Mert Soylu
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI