SEÇİM YAPILDI, ZAM GELDİ!

SEÇİM YAPILDI, ZAM GELDİ!

SEÇİM YAPILDI, ZAM GELDİ!

SEÇİM YAPILDI, ZAM GELDİ!
27 Haziran 2019 - 05:55

Emekliye,  çalışana yapılacak maaş artışı “yüzde 4 mü olsun 5 mi” diye karar veremeyen hükümetin çaya ve şekere yüzde 16 zam yapması kabul edilebilir bir şey değildir diyen Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran , “kaşıkla verip kepçeyle almak diye bir deyim var. Bu hükümet bunu da geçti. Daha vermeden kepçeyle almaya başladı” dedi.

Demirkıran açıklamasında şunları söyledi;
23 Haziran’da İstanbul’da seçim yeniden yapıldı. Seçim yapıldı arkasından zamlar gelmeye başladığına vurgu yapan Ali Demirkıran, “2019 yılının ilk yarısını sürekli artan hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı ve artan maliyetler gibi ciddi konulardaki sıkıntılarla ve 31 Mart ve devamında 23 Haziran yerel seçim gündemi ile geçirdik. 23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminin hemen ardından milletin günlük en çok tükettiği maddelerden çaya yüzde 15, şekere ise yüzde 16 zam geldi” şeklinde konuştu.
Demirkıran, yapılan son zamlarla ilgili şunları aktardı;  “23 Haziran İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminin ardından çay ve şekere yapılan zamlar bize şunu hatırlattı; 1988 yılında seçim sonrası yapılan zamlarla ilgili eleştirilere Başbakan Turgut Özal’ın cevabı, ‘seçimden önce zam yapacak kadar enayi değilim’ demişti. AKP iktidarı da ANAP politikasını takip ederek aynı uygulamayı yaptı ve seçimin hemen ardından çay ve şekere zam yaptı” dedi.
Zamların sadece çay ve şekerle kalmayacağına da vurgu yapan Demirkıran, ‘ülkemizin içine düşürüldüğü ekonomik dar boğaz birçok şeyde zamlar birbirini takip edebilir” açıklamasını yaptı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU