Reklamı Geç
ŞEFFAF BAŞKAN

ŞEFFAF BAŞKAN

ŞEFFAF BAŞKAN

ŞEFFAF BAŞKAN
06 Şubat 2019 - 01:33

Edirne Belediyesi tarafından yaptırılan yakında hizmete girecek Engelli Yaşam Merkezi ve Çocuk Parkı’nın bulunduğu çevrede 15 tane takside çalışacak (T) plakalı şoförler için Noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Başkan Recep Gürkan, İlk defa noter huzurunda bir kura çekimi yaptıklarını ve her zaman şeffaf bir şekilde kuralları çekeceklerini söyledi.

Yeni taksi durağında çalışacak şoförleri belirlemek üzere Edirne Belediyesi’ne ait Kültür Merkezi’nde takside çalışmak için başvuran 49 kişinin kura çekimi gerçekleşti. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şahin katıldı.

İlk olarak başvuruda bulunan (T) plaka sahiplerinin isimleri okundu. Daha sonra kura çekimi gerçekleştirildi. İlk kurayı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan çekti. Kurada 15 asil ve 15 yedek (T) plaka sahibi belirlendi.

Daha önce taksici esnafına söz verdiğini söyleyen Başkan Gürkan,”Bugün müracaatlarımız bitti. Özgür Çocuklar Parkı’na açılacak olan 15 kapasiteli taksi durağına 49 kişi başvuruda bulunmuş. 15 asil sonra da 15 yedek çekeceğiz. Her şey şeffaf olsun, aklınızda soru işareti kalmasın diye bu yöntemi tercih ettik. Noter huzurunda kuraları çekeceğiz “dedi.

ŞEFFAF BAŞKAN’DAN MÜJDE

Gürkan, Edirne’de ilk defa planlı bir taksi durağı yaptıklarını dile getirdi.  Durağın siparişini verdik. Bütün taksi duraklarını süreç içerisinden bu şekilde yenileyeceklerini belirtti.  Taksi duraklarının kapasitesine göre boyutunun değişiklik gösterebileceğini ama modelinin aynı olacağını ifade eden Gürkan, “15 taksi kapasiteli durak için 21 metrekarelik bir durak olacak. Küçük bir mutfağı, tuvaleti ve dışarıda verandası var.  Pis su gideri var, temiz su bağlantısı var. Şoför esnafımızın en insani şeklinde görev yapmasını sağlayacak bir durak oldu. Esnaf arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Tekeriniz düz bassın, Allah kazasız belasız günler versin hepinize” dedi. 

T Plaka taksi durağı hakkı kazanan şoförlerin isimleri şu şekilde oluşuyor; SELÇUK AKTUĞ,ŞERİF SELAMET,NAZLI TANIR,HAYRET DEVRAN,MEHMET MAHMUTÇEPOĞLU,SEVİL YILMAZ,ORHAN KULAN,NEMUK TAŞDEMİR,HASAN MERT ÖZDOĞAN,BERKAN ÖZKESKİN,VEDAT KABACA,BÜLENT ÖZKAN,MÜJGAN KIYIM,SERDAR SAYINTA,ENGİN KÜÇÜK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VALİ CANALP, BALKAN ÜLKELERİNDEKİ ÇOCUKLARI AĞIRLADI
VALİ CANALP, BALKAN ÜLKELERİNDEKİ ÇOCUKLARI AĞIRLADI
EBEVEYNLER ÇOCUKLARIYLA İP ATLADI, BİRDİRBİR OYNADI
EBEVEYNLER ÇOCUKLARIYLA İP ATLADI, BİRDİRBİR OYNADI
Reklamı Geç