ŞEHİTLERE RAHMET, İHANETE LANET

ŞEHİTLERE RAHMET, İHANETE LANET

ŞEHİTLERE RAHMET, İHANETE LANET

ŞEHİTLERE RAHMET, İHANETE LANET
16 Temmuz 2022 - 09:47
Reklam

15 Temmuz 2016 yılında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün hain darbe girişiminin karşısında dimdik durup hainlere geçit vermeyen yüce Türk milleti, görülmemiş direniş sergiledi. Edirne’de dün ‘Türkiye Aşkına’ temasıyla düzenlenen törende, 251 şehidimiz anıldı.
Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin hain darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçti. Vatanı işgalden kurtarmak için canlarını hiçe sayarak abdestini alıp şahadete koşan 251 şehidimiz, 2 bin 750 gazimiz ve yüce Türk milleti görülmemiş direniş sergiledi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 6. Yılında Edirne’de çeşitli anma programları düzenlendi. 
ŞEHİTLERİMİZİN KABİRLERİ ZİYARET EDİLDİ
Edirne’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehit kabirlerine ziyarette bulunuldu. Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık Buçuktepe Mezarlığı'na geldi. Burada şehitler için Kur'an okundu, dua edildi. Şehit kabirlerine çiçek bırakan Kırbıyık, şehit aileleriyle bir süre sohbet etti. 2011 yılında Tunceli’de PKK’lı teröristlerin halı sahada futbol maçı yapan polislere açtığı ateş sonrası şehit olan komiser Cem Kerman'ın kabrini de ziyaret eden Kırbıyık, şehit babası Ercan Kerman ile görüştü. Baba Kerman oğlunun şehit edilmesinde bazı ihmallerin olduğunu, o zamanki polis müdürlerin bir çoğunun Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden işlem gördüğünü anlattı. Kerman, oğlunun şehit edilmesinden 11 yıl geçmesine rağmen hiçbir yere sesini duyuramadığını belirtti. Vali Kırbıyık ise "İçeride çok hain vardı..." diye cevap verdi. Ziyaretlerde Vali Kırbıyık'a, protokol üyeleri ve siyasi parti temsilcileri de eşlik etti.
ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİT OKUTULDU
Ardından Üç Şerefeli Cami’de Mevlid-i şerif okundu, okunan Hatm-i şeriflerin duası yapıldı.
ATATÜRK ANITI’NDA PROGRAM DÜZENLENDİ
Program Saraçlar Caddesi’nde 15 Temmuz sergisinin açılışıyla devam etti. Gazetemizin baskıya girdiği saatlerde anma programı Atatürk Anıtı’nda başlamıştı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan program, Kur’anı Kerim tilavetiyle devam etti. Ardından Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, konuşma gerçekleştirdi. Sancak teslim ve ödül töreniyle devam eden programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halka hitap etti. Sinevizyon aracılığıyla halka 15 Temmuz konulu videolar sunuldu.
KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ SESLENDİRİLDİ
Trakya Üniversitesi Balkan Müzik Topluluğu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kaside ve ilahi grubu, Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu Balkan Kahramanlık türküleri seslendirdi. Edirne Belediye bandosu da sahne aldı. Diyanet ilahi gurubunun sahnesinin ardından, şehitlerimiz için dua okundu. Saat 00.13’te camilerden selaların okunmasıyla program sona erdi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER DEĞERLENDİRİLDİ
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER...
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ