SELİMİYE MEYDAN PROJESİ 6 AY İÇERİSİNDE...

SELİMİYE MEYDAN PROJESİ 6 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

SELİMİYE MEYDAN PROJESİ 6 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

SELİMİYE MEYDAN PROJESİ 6 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK
28 Mayıs 2021 - 08:56

İhale sürecinin sona ermesinin ardından çalışmaların kısa bir süre içerisinde başlayacağını ve Selimiye meydanının UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Selimiye Camii'ne ve Edirne'ye yakışır halde düzenleneceğini ifade eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, esnafa söz konusu proje hakkında bilgiler verdi.
Proje kapsamında 16 adet dükkanın ve bir adet kafenin kaldırılacağını belirten Gürkan, “Proje ihale süreci tamamlandıktan sonra başlayarak 6 ay içerisinde tamamlanacak.  Proje kapsamına giren 16 adet dükkanın ve bir adet kafenin kaldırılması gerekiyor.  Bizim için kentimizin baş tacı olan Selimiye Camii, kira gelirlerinden ya da bu dükkanları satarak elde edeceğimiz gelirlerden çok daha önemli. Selimiye Camii’ni hak ettiği değere kavuşturabilmek ve gelecek kuşaklara aktarabilmek için söz konusu dükkanlardan elde edeceğimiz gelirlerden bir saniye bile düşünmeden feragat ediyoruz” dedi.
Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi ile ilgili çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini ve yapılan değerlendirmeler sonrasında projenin en hızlı bir şekilde hayata geçirileceğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Proje kapsamında belediyeye ait dükkanlar yıkılacağı için sizlerden dükkanları en geç 1 Eylül tarihine kadar boşaltmanızı istiyorum. Öncesi de gerekebilir ama 1 Eylül son tarihtir. Edirne’yi geleceğe daha güzel bir şekilde taşımak adına hayata geçirmeye çalıştığımız projeye vereceğiniz destek ve katkıdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Gürkan ayrıca Edirne’de yaşayan herkesin bir dünya değeri olan Selimiye Camii’ne sahip çıkmaya devam etmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK