SİMİT ZAMMI RET EDİLDİ,ÇAY ZAMMI ONAYLANARAK...

SİMİT ZAMMI RET EDİLDİ,ÇAY ZAMMI ONAYLANARAK 4 TL OLDU

SİMİT ZAMMI RET EDİLDİ,ÇAY ZAMMI ONAYLANARAK 4 TL OLDU

SİMİT ZAMMI RET EDİLDİ,ÇAY ZAMMI ONAYLANARAK 4 TL OLDU
04 Ağustos 2022 - 09:21
Reklam

Edirne’de bugünden itibaren kıraathanelerde 1 bardak çay 4 TL’den satılacak. EDESOB Başkanı Kemal Cingöz açıklama yaparak simit  zammını onaylamadıklarını belirterek, 1 çay  4 liraya sayılmaya başlarken simit 4 lira olara satışına devam edileceğini, bir çayla bir simit yemenin maliyetinin de 8 liraya çıktığını ifade etti.
Simit fırınları son dönemde girdi maliyetlerinde  artış yaşandığını belirterek, Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne (EDESOB) zam talep ettiklerini ve  Birlik Başkanı Kemal Cingöz, yaptıkları değerlendirmede son dönemde fiyatlarda oturuşma olduğundan, zam talebini kabul etmediklerini belirtti.
100 gram simidin 5 TL’den satılmasının şu an için mümkün olmadığını söyleyen Cingöz, maliyet fiyatlarının 1 aydır stabil gittiğine vurgu yaptı. Bundan birkaç ay öncesi gibi ürünlere sıklıkla zam gelmediğinin altını çizen Cingöz, 100 gram simidin 5 TL’den satılmasının mümkün olmadığını söyledi.
Esnaftan gelen zam tekliflerinin tamamını değerlendirdiklerini belirten Cingöz, yapılan incelemeler ve araştırmalar neticesinde uygun bulunan tekliflerin değerlendirildiğini uygun görülmeyen tekliflerin ise reddedildiğini anlattı.
1 BARDAK ÇAY 4 TL
Çay ve şeker fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle kıraathane işletmecilerinden zam talebi geldiğini söyleyen Başkan Cingöz, kahveci esnafının talebini haklı bulduklarını belirterek, 1 TL’lik zam kararını onaylayacaklarını ifade etti. Cingöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Kahve ve Kıraathaneler için bu fiyatlar. Kafelere fiyat veriyoruz hiç kimsenin o fiyatlara uyduğunu duymadım. Kafelerdeki fiyatlar bizim verdiğimiz fiyatların da üzerinde.  Geçenlerde sıkı bir denetime tabi tuttular ama şuan denetim ne boyuttadır onu bilmiyorum. Eğer ki yetmiyorsa fiyat isteyecekler bizde değerlendireceğiz. Talepleri doğruysa, gerçeği yansıtıyorsa biz onaylarız. Ama biz noter makamı değiliz. Buraya gelen her talebi geldiği gibi onaylayalım. Biz hem esnafı koruyup, kollayacağız hem sokaktaki vatandaşı da düşüneceğiz. Bizim asli görevimiz bu.”HABER: YEŞİM DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER DEĞERLENDİRİLDİ
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER...
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ