“SINIR KAPILARI KAPANMASIN”

“SINIR KAPILARI KAPANMASIN”

“SINIR KAPILARI KAPANMASIN”

“SINIR KAPILARI KAPANMASIN”
30 Ekim 2020 - 22:43

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can,esnafın zor durumda olduğuna dikkat çekerek, sınır kapılarının kapatılmaması çağrısında bulundu.
Pandemi sürecinden dolayı zor günler geçiren Edirneli esnaf, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinden çektiği kredileri ödemekte zorluk çektiklerini aktaran Oda Başkanı  Ayhan Can, Bulgaristan sınır kapısı kapanmasın, eğer Bulgar ziyaretçiler gelmezse esnaf olarak çökeriz, biteriz” dedi.
Yerel Bulgar turist gelmezse esnaf biter diye açıklayan Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can;"Bilindiği üzere son zamanlarda pandemi sürecinde esnaflarım çok zor günler geçiriyor. Bulgaristan’dan misafirlerimizin gelmesi esnafımız için çok iyi. Ayakta durmamız için bize faydaları var. Ancak son günlerde Bulgaristan kapısının kapanacağına dair söylentiler var. Kapanmasa daha iyi olur. Sayın Valimizin orada gerekli tedbirleri aldığını biliyorum. Gelen herkese maske dağıtılıyor, ateşleri ölçülüyor. Tedbirlerin arttırılıp bu şekilde devam edilmesi daha iyi olur.  Yerel esnafa destek verilmesi için  tam zamanı. Yerel esnaftan alışveriş yapmalıyız. Eğer Bulgar ziyaretçiler gelmezse esnaf olarak çökeriz, biteriz. Zaten şu anda yaprak kıpırdamıyor desek yeri var. Bereket Bulgarlar geliyor da ayakta durmaya çalışıyoruz”şeklinde açıkladı.
Esnaf kredilerini ödeyemediği için hükümete kredi ödemelerinin ertelenmesi için çağrıda bulunan Can; “Esnaftan kredi talebi çok. Bugüne kadar hep erteledik. Ödemeler bu ay başladı. Esnafımız zor günler geçirdiği için bu kredileri zor öder. Hükümetimiz bir daha erteleme yaparsa çok memnun oluruz. Esnafımız için çok yararlı olur”dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!