SİYASAL GELİŞMELER DEĞERLENDİRİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam

SİYASAL GELİŞMELER DEĞERLENDİRİLDİ

SİYASAL GELİŞMELER DEĞERLENDİRİLDİ

SİYASAL GELİŞMELER DEĞERLENDİRİLDİ
27 Ekim 2018 - 04:14

Tekirdağ’da yapılan Bölge toplantısında Cumhuriyet Halk Partisinin seçilmişleri toplandı.  Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı Başkanlığında Tekirdağ’da dün bir otelin toplantı salonunda bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partililer 2019 yılında yapılacak olan seçimlerle ilgili görüşlerini bildirdiler.

Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptığı açıklamada “Tekirdağ Kırklareli Edirne illerinin katıldığı toplantıya il başkanları ilçe başkanları kurultay delegeleri milletvekilleri il ilçe belde belediye başkanları il disiplin kurulu başkanları yüksek disiplin kurulu üyeleri MYK üyeleri il ve ilçe kadın ve gençlik kolları başkanlarıyla geçmiş dönemde seçilmiş il başkanları milletvekilleri parti meclis üyeleri belediye başkanları katıldı. Örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcımız Oğuz Kaan Salıcının başkanlığında yapılan toplantıda son siyasal gelişmeler değerlendirildi ve parti içi görüş alışverişinde bulunuldu.”ifadelerine yer verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "Biz bu ülkenin yoksuluyla da çiftçisiyle de esnafıyla da ittifak yapacağız." dedi.

Salıcı, partisince kentteki bir otelde düzenlenen, Yerel Yönetimler 2019 Seçimlerine Hazırlık ve Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, iktidarın politikalarını eleştirdi.

İktidarın ekonomi ile iç ve dış politikalarına ilişkin olumsuz tarafların CHP tarafından eleştirildiğini ancak bunun medya tarafından yansıtılmadığını öne süren Salıcı, CHP'nin eleştirisinin yanında iktidara özellikle ekonomi konusunda yol gösterici önerilerde de bulunduklarını ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, AK Parti'nin iktidara geldiğinde yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar ile mücadele edeceğini 3Y formülü ile ilan ettiğini ancak iktidarın bu mücadelede başarılı olamadığını ileri sürdü.

CHP'nin, "İktidar yıpransın, biz köşemizde oturalım, eninde sonunda bu top bize gelir, biz iktidar oluruz." gibi bir muhalefet anlayışıyla hareket etmediğini, her zaman iktidar olacakmış gibi hazır kadrolara sahip olduğunu vurgulayan Salıcı, "Cumhuriyet Halk Partisi, kendi kadrolarıyla beraber bu yerel seçimlere, bütün insan kaynağımızı değerlendirerek, bir tek arkadaşımızı dışarıda bırakmadan ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 16 yıllık süreç içinde yaşatmış olduğu sıkıntıyı anlatıp çözüm önerilerini ortaya koyarak gerçekleştireceğiz."dedi.

İktidarın yanlış politikalarında yalnız olmadığını ileri süren Salıcı, şöyle devam etti: "Siz bakmayın mecliste atıştıklarına. 'Cumhur İttifakı devam ediyor' diyorlar mı arkadaşlar? Diyorlar. Bu krizin sorumlusu Adalet ve Kalkınma Partisi'dir doğru. Bu krizin sorumlusu, Adalet ve Kalkınma Partisi'ni mecliste azınlık durumunda olmasına rağmen ayakta tutmaya çalışan aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Bundan kimse kaçamaz. Cumhur İttifakı devam ettiği sürece krizin sorumlusu Milliyetçi Hareket Partisi ve onun Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'dir."

Yerel seçimde, iktidara oy verdiği için pişman olan AK Parti ve MHP seçmeni ile ittifak yapacaklarını belirten Salıcı, "Biz bu ülkenin yoksuluyla da çiftçisiyle de, esnafıyla da ittifak yapacağız." diye konuştu.

Kucakladıkları kesimleri genişleteceklerini, toplumun şu ana kadar CHP'ye oy vermeyen kesimlerine de sahip çıkacaklarını, onların kökenlerine, inançlarına bakmayacaklarını aktaran Salıcı, tüm toplumu daha iyi bir Türkiye için kucaklayacaklarının altını çizdi.

Salıcı, Iğdır'da geçirdiği beyin kanaması sonrası temmuzdan bu yana Ankara'da tedavisi süren CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan'a geçmiş olsun dilekleriyle konuşmasını tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!