SKANDAL PAYLAŞIMA SUÇ DUYURUSU

SKANDAL PAYLAŞIMA SUÇ DUYURUSU

SKANDAL PAYLAŞIMA SUÇ DUYURUSU

SKANDAL PAYLAŞIMA SUÇ DUYURUSU
11 Şubat 2021 - 08:39

CHP Edirne İl Başkanlığı, Trakya Üniversitesi (TÜ) Genel Sekreteri ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç hakkında sosyal medyadaki skandal paylaşımı nedeniyle suç duyurusunda bulundu.
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Burak Güngörmedi, İl yönetim kurulu üyesi Türker Altıerler  ve CHP Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru, Dekan Kılıç hakkında suç duyurusunda bulunması sonrası Edirne Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklama yaptı.
Kılıç’ın sosyal medya paylaşımlarının halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiğini vurgulayan Pekcanlı, “adaletin gereğini yapacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu. Pekcanlı, bir öğretim görevlisinin tehdit ve nefret söylemlerinde bulunmasının çok üzücü olduğunu ifade ederek, “vicdanı olan siyasileri ve herkesi suç duyurusunda bulunmaya davet ediyorum” dedi.
CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Burak Güngörmedi de  protesto hakkının anayasayla güvence altına alınan bir hak olduğunu belirtti. Güngörmedi, Trakya Üniversitesi Rektörlüğü'nün açtığı soruşturmanın da takipçisi olacaklarını vurgulayarak, “Bizim adalete güvenimiz tamdır.”açıklamasında bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MERİÇ NEHRİ’NE DÜŞTÜ, SON ANDA KURTARILDI
MERİÇ NEHRİ’NE DÜŞTÜ, SON ANDA KURTARILDI
İBA,
İBA, "KONGRELER İLE BAĞLANTILI BİR TANE BİLE VAKA YOK"