SOĞAN GÖZ YAŞARTIRKEN,PATATES CEP YAKIYOR

SOĞAN GÖZ YAŞARTIRKEN,PATATES CEP YAKIYOR

SOĞAN GÖZ YAŞARTIRKEN,PATATES CEP YAKIYOR

SOĞAN GÖZ YAŞARTIRKEN,PATATES CEP YAKIYOR
27 Nisan 2019 - 09:27
Reklam

Soğan göz yaşartıp cep yakmaya devam ederken, patatesin ocaktaki ateşini ancak yeni çıkan ürünler düşürecek.
Patates ve soğanda yeni mahsul ürünler çıkmaya başlamasına rağmen, çiftçinin tarlasından 1 buçuk liraya çıkan patates halle ancak 5 lira ulaşırken pazarcıdan tüketiciye 6 ile 8 lira arası satılıyor.
Hal esnafı bu fiyatların çok fazla düşmesini beklemediklerini ve yeterince stok ürünler olmadığını belirten Müslüm Şahin“Şuan halde patates ve soğan fiyatları, eski ve yeni diye ikiye ayrılıyor. Taze patates fiyatları 5 ile 5 lira 25 kuruş arası, eski patates fiyatları 4 lira 25 kuruş civarında. Soğanın tazesi 4 lira 80 kuruş civarında Bu üretimle alakalı yerinde patates kalmadı, taze çıkınca tüccarlar daha pahalıya satıyorlar. Şuan taze patatesi Adana’da çiftçi azar azar söküyorlar. Tüccarlarda fiyatı çok yükseltmesin diye çiftçi elinde ki ürünü yavaş çıkartıyor. Bizde Adana’da adlımız fiyata nakliye dahi lira 4 lira 80 kuruş civarında alıyoruz.” Şekilde konuştu.
Soğan fiyatlarının en az 3 liraya düşebileceğini söyleyen Müslüm Şahin “Şuan taze soğan patates Adana’dan geldi. Eski patatesler Sivas Kavak depoların ve Nevşehir mağralarından geldi,bizde oralardan getirip ticaretini yapıyoruz.Bu fiyatların çokta düşeceğini düşünmüyorum,en çok soğan 3  ile 3 buçuk liraya düşer,patates hiç düşeceğini düşünmüyorum çünkü patateste boşluk çok olduğu için” belirti.  Yeşim DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...