ŞÖLEN GİBİ KONGRE

ŞÖLEN GİBİ KONGRE

ŞÖLEN GİBİ KONGRE

ŞÖLEN GİBİ KONGRE
13 Ocak 2020 - 00:42
Reklam

YEŞİM DRAMALI
CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığına Av. Burak Güngörmedi seçildi. Tek listenin çıktığı kongre, adeta şölen havasında geçti.
Kongrenin Divan Başkanlığını Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Kâtip üyeliklerini Emine Kahyalar ve Abdullah Yeşen seçildi.
“Edirne’nin çağdaş insanlarına hizmet etmek en büyük borcumdur” diyen Güngörmedi; “Cumhuriyet Halk Partisinde küçük büyük demeden 10 yıldır çeşitli görevler aldım. Yeri geldi partimizi temsilen toplantılara katıldım, yeri geldi adliyede sabahlara kadar seçim çuvallarının üstünde bekledim. Görev bilinci nedir iyi bilirim. Bunu her yaptığım görevde ispatlamış ve göstermişimdir. Çalışkanım, gencim ve kararlıyım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerini ve evrensel değerlerini özümsemiş benimsemiş bir partili olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, felsefemiz olan altı ok ışığında, parti politikamızın belirlediği hedefler doğrultusunda verimli çalışmalar yaparak güzel Edirne’mizin çağdaş insanlarına hizmet etmek en büyük borcumdur.  Sevgili dostlar ülkemizin bu zor döneminde üyesi olmaktan büyük onur ve gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partimizde merkez ilçe başkanlığı görevine talibim;Talip olma nedenlerimden kısaca bahsetmek istiyorum;- Bu şehirde yaşayan insanlara olan borcumu çalışarak ve onlara hizmet ederek ödemek için adayım,-Kimseye kin gütmeden herkesle kucaklaşmaya hazır şekilde; siyasette özlenen barışı getirmek, küskünlükleri bitirmek, kimseyi ötekileştirmemek için adayım,Hak, Hukuk ve Adalet kavramlarının siyasette nasıl uygulanacağını göstermek için adayım,Haksızlığa dur demek, eşitliği sağlamak için adayım,7’den 70’e herkese ulaşmak, herkesi dinlemek ve herkesin sıkıntısına çözüm getirebilmek  için adayım.Gelecek seçimlerde partimizi iktidara taşımak üzere çalışmak için adayım.Koltukta oturmak için değil, çok çalışmak ve benden sonra geleceklere, gelişmiş ve hep ileriye gitmiş bir merkez ilçe bırakabilmek için adayım” dedi.
Benim için önemli olan; siyasi hırslardan, ötekileştirmelerden ve ön yargılardan arınmış şekilde insanlara dokunabilmektir şeklinde konuşan Güngörmedi; “ Bu ilkemi mevcut siyasette de uygulamak başlıca vazifem olacaktır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, örnek aldığım şu sözleriyle der ki; benim tutkularım hayallerim var; hem de pek büyükler.fakat bu tutkular, yüksek makamlarda bulunmak veya büyük paralar elde etmek gibi maddi emellerin doyumuyla ilgili değil. ben bu büyük tutkularımın gerçekleşmesini, vatanıma büyük faydaları dokunacak,  bana da gerektiği gibi yapılmış bir görevin iç rahatlığını verecek büyük bir fikrin başarısında arıyorum. Ben bu sözleri örnek almış bir kardeşiniz olarak, şehrime hizmet ettikçe içimin rahat olacağını ve bu şekilde manevi doyuma ulaşacağımı tekrar etmek isterim.  Buradan tüm yoldaşlarıma sesleniyorum, barış ve saygı içinde, kırgınlıkları bir kenara bırakarak ve ön yargılardan arınmış şekilde, yeniden, hiç yorulmamışçasına çalışmaya ve başarmaya var mısınız? iz de varız ve bu yolda benimle birlikte çalışmaya aday olan ve ben de varım diyen yol arkadaşlarımı size takdim etmek isterim; Kongre sonucunda kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır” dedi.
Tek liste ile gidilen seçimde Avukat Burak Güngörmedi, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı seçildi. CHP’nin yeni merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Tuncay Aladağ, Yavuz Arslan, Gülay Ayaz, Çetin Boz, Aykut Demirkol, Alpcan Dublen, Ahmet Filiz, Haluk Gezmen, Mehmet İşler, Bedrettin Kapu, Mustafa Nail Mortaş, Selma Oluçay, Gülis Sağlam Çançalar, Kader Yetişken, Mustafa Yılmaz, Özge Zelova.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI