SORUMLULUK: MİLLİ EMLAĞIN

SORUMLULUK: MİLLİ EMLAĞIN

SORUMLULUK: MİLLİ EMLAĞIN

SORUMLULUK: MİLLİ EMLAĞIN
12 Ekim 2020 - 23:05

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı Milli Emlak Müdürlüğünün sorumluluğunda olan Karaağaç Mahallesi’ndeki adeta çöplüğe dönen meraya tepkiler artıyor. Edirne Belediyesinin sorumluluğunda olmamasına rağmen mera Belediye personeli tarafından temizlenecek.
Karaağaç Mahallesi’nde bulunan ve duyarsız vatandaşların attığı moloz ve çöplerle birlikte adeta çöplük görünümü andıran Milli Emlak Müdürlüğünün sorumluluğunda olan meranın pisliği tepkilere neden oluyor.
Çöplük alanın yandığı videonun sosyal medya da paylaşılmasının ardından, AK Partiye yakınlığı olduğu iddia edilen Serhat Nuray isimli vatandaş da videoya “Adı Mera Edirne'nin çöplüğü oldu. Çöplük olmasına göz yumanların Allah cezasını versin” sözleriyle yorum yaparak tepki gösterdi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da yoruma, “ Karaağaç merası Edirne Belediyesi adına tapuluydu. Milli Emlak müdürlüğü 4 yıl önce belediyenin merası olmaz diyerek tapu iptal davası açtı ve mera Milli Emlak Müdürlüğünün üzerine geçti. Orada ki çukuru geçen yıllarda doldurmak istedik ona da izin verilmedi. Şimdi durum bu. Bu durumda Allah kimin cezasını verecekse versin” sözleriyle cevap verdi.
Başkan Gürkan, “yarın her şeye rağmen biz toparlarız orasını. Karaağaçlı hemşehrilerim merak etmesin” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SALGIN İŞÇİLER ALEYHİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
SALGIN İŞÇİLER ALEYHİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE KIYAFET YARDIMI
ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE KIYAFET YARDIMI