SORUNUN ADRESİ DEVLET SU İŞLERİ

SORUNUN ADRESİ DEVLET SU İŞLERİ

SORUNUN ADRESİ DEVLET SU İŞLERİ

SORUNUN ADRESİ DEVLET SU İŞLERİ
07 Ekim 2019 - 04:05

YEŞİM DRAMALI
Devlet Su işleri Edirne Bölge Müdürlüğü tarafından, Karaağaç Mahallesinde bulunan arıtma tesisinin yıkılmasıyla birlikte bölge halkı zor günler yaşıyor. Arıtma olmadığı için rögarların ve kanalizasyonların taşması sonucu zaman zaman bazı ev sahipleri mağdur oluyor. Karaağaç Mahalle Muhtarı Agah Korkan, DSİ’ye sitem ederek “turistlerin ziyaret ettiği Karaağaç’ta lağım kokusu yaşanıyor. DSİ yıktığı gibi yapmasını da bilmeli” diyerek DSİ’yi göreve çağırdı.

Karaağaç Mahallesindeki Karlıova köprüsünün Devlet Su İşleri Edirne Bölge Müdürlüğü tarafından yıkılmasının ardından bir daha tesisin yapılmadığını söyleyen Mahalle Muhtarı Agah Korkan, rögarların ve kanalizasyonların dolması sonucu bölgede sorunlara neden olduğunu ifade etti.
Halkın sağlığının tehdit altında olduğuna dikkat çeken Korkan, bölgede rahatsız edici lağım kokusunun gün geçtikçe arttığını söyledi.

Bu sorunun acilen çözüme kavuşması çağrısında bulunan Korkan, kanalizasyon ve rögar konusunda her gün onlarca kişiden şikayet aldığını belirterek, şikayete gelen vatandaşları artık DSİ’ye yönlendireceğini açıkladı.
Her gün yüzlerce turistin ziyaret ettiği tarihi Karaağaç Mahallemizde lağım kokusundan geçilmiyor diyen Korkan, bu sorunun takipçisi olacağını vurguladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
YİNE YENİ YENİDEN
YİNE YENİ YENİDEN